افزایش صدور پروانه‌های تجمیعی در بافت فرسوده پایتخت

افزایش صدور پروانه‌های تجمیعی در بافت فرسوده پایتخت

http://www.bananews.ir/مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به بررسی میدانی و اولیه اجرای بسته‌های تشویقی جدید؛ از افزایش صدور پروانه برای اخذ پروانه تجمیعی در مناطق ۲۲ گانه پایتخت خبرداد و گفت: در حال حاضر شاهد افزایش تمایل مالکان به تجمیع پلاک‌ها در نوسازی خانه‌های فرسوده هستیم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir عباد الله فتح اللهی تاکید کرد: ارائه بسته‌های تشویقی جدید موجب شده هزینه ساخت و ساز در بافت فرسوده تا ۳۵ درصد کاهش یابد.

وی افزود: در همین راستا با کاهش هزینه ساخت،نوع مشارکت در ساخت و ساز ها در بافت فرسوده به نفع مالکان تغییر پیدا کرده است که در نتیجه این تغییر ما شاهد تمایل مالکان برای نوسازی بافت به‌صورت «تجمیعی» نسبت به سال‌های قبل بوده‌ایم.

فتح اللهی با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از ۲۰۰ هزار پلاک مسکونی فرسوده؛ مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری در پایتخت داریم، تصریح کرد: در بسته های تشویقی جدید بر عادلانه شدن مشوق‌ها و ارتقای کیفیت زندگی تاکید شده است.

وی با بیان اینکه طی یک دهه گذشته، ۸۰ هکتار از سطح معابر موجود در بافت‌های فرسوده آزادسازی شده است، خاطرنشان کرد: با نوسازی کامل بافتهای فرسوده پایتخت شاهد صرفه جویی چندین میلیارد تومانی در بازگشایی معابر شهری خواهیم بود.

به گزارش شهرنوشت، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در پایان با اشاره به ظرفیت های موجود در دفاتر خدمات نوسازی در مناطق گفت: این دفاتر به مشکلات نوسازی پلاک های فرسوده آگاهی کامل داشته و به صورت رایگان به شهروندان خدمات رسانی می کنند. شهروندان نیز با مراجعه با این دفاتر می توانند مسائل و مشکلات موجود در سر راه نوسازی پلاک های فرسوده خود را بر طرف کنند.

 

ایسنا

    نظرات