باران نصیب کدام استان هاشد؟

باران نصیب کدام استان هاشد؟

http://www.bananews.ir/آمار بارش‌ها در آخرین روزهای سال آبی نشان می‌دهد ۱۰ استان کشور در مقایسه با سال آبی گذشته با کاهش بارندگی مواجه بودند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ امسال از نظر بارش‌های سراسری سال پرآبی نام گرفته است؛ اما بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های بارن‌سنجی شرکت مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای مهرماه سال گذشته تا ۱۰ شهریور ماه سال جاری، ‌ ۱۰ استان از ۳۱ استان کشور در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با کاهش بارندگی روبرو بوده‌اند.

همچنین استان‌های یزد با ۴۰ درصد و اردبیل با ۳ درصد کاهش بارندگی، بیشترین و کمترین درصد بارش‌ها در کشور را داشتند.
علاوه بر این استان‌های اصفهان و سیستان و بلوچستان به ترتیب پس از یزد، با ۲۷ و ۲۰ درصد کاهش بارندگی، ‌ حائز رتبه‌های دوم و سوم از نظر کاهش بارش بوده‌اند.

گفتنی است پس از یزد، اصفهان و سیستان و بلوچستان، استان‌های چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، کرمان، گیلان، آذربایجان شرقی، سمنان و اردبیل به ترتیب با ۱۹، ۱۵، ‌ ۹، ۸، ۸ و ۳ درصد کاهش بارندگی به ترتیب حائز رتبه‌های ۴ تا ۹از نظر کمبود بارش در سطح کشور بوده‌اند.

همچنین کل بارش‌های کشور از ابتدای مهرماه گذشته تا ۱۰ شهریور ماه جاری، ۱۱ هزار و ۳۸۸ میلیمتر بوده که استان گیلان با ۱۰۴۵.۳ میلیمتر بیشترین بارش و یزد با ۶۰.۷ میلیمتر کمترین بارش‌های کشور را داشته‌اند.

 

ایسنا

    نظرات