خسارت زلزله بهمئی به بیش از ۶۰۰ واحد مسکونی

خسارت زلزله بهمئی به بیش از ۶۰۰ واحد مسکونی

http://www.bananews.ir/فرماندار شهرستان بهمئی در کهگیلویه و بویراحمد از وارد آمدن خسارت زلزله ۴٫۸ ریشتری این شهرستان به بیش از ۶۰۰ واحد مسکونی خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ «سلطانعلی رحمانی» افزود: خسارت زلزله ۴٫۸ریشتری این شهرستان بیشتر به موجب ترک‌خوردگی منازل مسکونی و ساختمان‌های مناطق مختلف شهرستان به‌خصوص بافت‌های فرسوده و روستاها شده است.

وی خاطرنشان کرد: برآورد اولیه میزان خسارت‌ها ناشی از زلزله بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است که با بررسی ها و ارزیابی های صورت گرفته و در حال انجام این میزان بیشتر خواهد شد.

فرماندار شهرستان بهمئی افزود: بیشترین خسارت وارده زلزله به روستای «رودتلخ» و «ممبی» بوده است.

رحمانی تصریح کرد: به‌علت صعب‌العبور و سخت گذر بودن شهرستان طی دو روز اخیر از زمان وقوع زلزله تاکنون همکاران فرمانداری، بنیاد مسکن، راه وشهرسازی و ستاد بحران استان در حال ارزیابی و برآورد خسارت‌های ناشی از این زلزله هستند.

وی ادامه داد: اعلام کرده بودم که برآورد اولیه از وارد آمدن خسارت به ۳۰۰ واحد مسکونی است اما با توجه به برآوردهای صورت گرفته و در حال انجام و گزارش‌های ارسالی بیش از ۶۰۰ واحد مسکونی خواهد رسید.

فرماندار شهرستان بهمئی گفت: این زلزله ۴٫۸ ریشتری تلفات جانی نداشت اما خسارت‌های مالی زیادی وارد کرده است.

رحمانی با بیان این‌که به‌علت صعب‌العبور بودن هنوز ارزیابی و برآورد خسارت ادامه دارد، افزود: این شهرستان دارای ۱۷۴ روستا، چهار دهستان، دو بخش و یک شهر با جمعیتی حدود ۴۰ هزار نفر است.

بامداد روز(جمعه ۲۳ مهر) ساعت ۵:۱۳ و ۵۰ ثانیه زمین لرزه‌ای به قدرت ۴٫۸ درجه ریشتر لیکک، مرکز شهرستان بهمئی که یکی از شهرستان‌های گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد است، در حوزه روستاهای بخش بهمئی گرمسیری و حوزه‌های «ممبی»، «رود تلخ» و «سرآسیاب» در مقیاس ۴٫۸ درجه ریشتر اتفاق افتاد.

 

ایسنا

    نظرات