وضعیت بارشی کشور طی روزهای آینده

وضعیت بارشی کشور طی روزهای آینده

http://www.bananews.ir/مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی وضعیت بارشی استان‌های مختلف کشور را طی روزهای آینده تشریح کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ احد وظیفه بیان کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز (شنبه اول آبان) در گیلان بارش باران و در غرب مازندران، برخی نقاط اردبیل و ارتفاعات آذربایجان شرقی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. این شرایط در روز یکشنبه دوم آبان و تا ظهر روز دوشنبه سوم آبان با شدت کمتر در نواحی ذکر شده تداوم خواهد داشت.

وی اظهار کرد: به سبب عبور موج ضعیف تراز میانی، طی امروز و فردا (شنبه و یکشنبه) در ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده دور از انتظار نیست. از بعدازظهر دوشنبه سوم آبان، با تقویت جریانات شمالی و تقویت جریانات تراز میانی، تشدید بارش را در گیلان، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی خواهیم داشت.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی، روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه با گسترش دامنه فعالیت این سامانه، در مناطق شمال غرب، بخش‌هایی از غرب، سواحل دریای خزر و دامنه‌های غربی و مرکزی البرز، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. دریای خزر نیز از اواخر دوشنبه و روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه مواج خواهد بود.

وظیفه در مورد وضعیت هوای استان تهران نیز اظهار کرد: آسمان تهران در روز یکشنبه دوم آبان، صاف تا کمی ابری، همراه با غبار صبحگاهی با حداکثر و حداقل دمای ۲۰ و ۱۰ درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه سوم آبان، کمی ابری، در اواخر وقت افزایش ابر، همراه با وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۲۰ و ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

ایسنا

    نظرات