مهمترین مشکل در مسیر صادرات سیمان بجنورد چیست؟

مهمترین مشکل در مسیر صادرات سیمان بجنورد چیست؟

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت سیمان بجنورد، ضعیف بودن سیستم حمل و نقل را مهمترین مشکل بر سر راه صادرات این محصول به سایر کشورها بیان کرد.

 به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ مجید خانوردی با اشاره به اینکه ۲۴ درصد از محصولات این شرکت به سایر کشورها صادر می‌شود، گفت: البته میزان صادرات این شرکت در سال جاری حدود ۶ درصد کاهش یافته است که علت اصلی این امر وضع جدید قوانین در کشور روسیه است.

وی با بیان اینکه سالانه حدود دو میلیون تن محصول از این شرکت صادر می شود، افزود: میزان صادرات سیمان در سال جاری به حدود ۵۰ تن رسیده است.

خانوردی با اشاره به اینکه حمل و نقل یکی از فاکتورهای مهم در امر صادرات است، ادامه داد: سیستم حمل و نقل باید تقویت و نوسازی شود تا بتوانیم در این امر موفق باشیم.

وی اظهار کرد: تعدادی از خودورهای حمل سیمان بسیار فرسوده هستند و مسافت های زیاد را نمی توانند طی کنند بطوریکه فقط می‌توانند تا استان‌هایی همچون تهران سفر کنند و سپس بازگردند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه یکی از بازارهای هدف مهم این شرکت، کشور افغانستان برای صادرات است، تصریح کرد: تا این کشور ۱۷۰۰ کیلومتر فاصله وجود دارد و ناوگان حمل و نقل نمی‌توانند امر جابجایی سیمان را به این کشور انجام دهند.

وی با بیان اینکه هم اکنون شرکت سیمان با ۷۰ درصد ظرفیت فعالیت می کند این درحالیست که می تواند ظرفیت فعالیت را به ۱۰۰ درصد برساند، گفت: در حال حاضر حدود ۴۰۰ تن سیمان به این کشور صادر می شود. این شرکت می تواند ۱۰۰۰ تن محصول به افغانستان صادر کند و مناسب نبودن ناوگان، این امر را به توقف انداخته است.

وی، میزان تولید سیمان در این شرکت را سالانه یک میلیون و ۸۰۰ تن در سال بیان کرد.

 

ایسنا

    نظرات