استان کرمان، پایلوت کشوری در زمینه زلزله

استان کرمان، پایلوت کشوری در زمینه زلزله

http://www.bananews.ir/مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با اشاره به این‌که استان کرمان در زمینه زلزله پایلوت کشور است، گفت: بخشی از ادبیات قانون مدیریت بحران کشور مربوط به استان کرمان است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ «محسن صالحی» در نشست خبری همایش علمی مدیریت یکپارچه سیل که در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان برگزار شد، اظهار کرد: دمای هوای دنیا سه تا چهار درجه در حال افزایش است و این یعنی این‌که یک تغییر فاحشی رخ خواهد داد که متأسفانه خاورمیانه در رأس هرم این اتفاق خواهد بود.

وی با اشاره به این‌که بارش‌هایی که در طول ۳۶۵ روز داشته‌ایم در مدت یک روز اتفاق می‌افتد، افزود: پارسال در منطقه جبال بارز در یک روز ۹۰ میلی‌متر بارش داشته‌ایم که این مسأله موجب بروز سیل و مشکلاتی خواهد شد و متأسفانه سیلاب‌ها در جاهایی رخ می‌دهد که تاکنون نبوده است.

صالحی افزود: به علاوه تالاب جازموریان نیز در سال گذشته بارش زیاد و خسارت‌های هنگفتی نیز دریافت کرده است، اکنون تجمع آب در بسیاری از بخش‌ها وجود دارد، از سوی دیگر تاب‌آوری شهرهای ما نیز با یکدیگر متفاوت است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان در بخش دیگری گفت: سیستم‌های هواشناسی ما هم‌چنان قدیمی است و رادارهای هواشناسی براساس برخی ملاحظات و به صورت کلی اعلام می‌شود.

وی اظهار کرد: هم‌چنین نرم‌افزارهای به روزی را احتیاج داریم، چون برخی نرم‌افزارها با سیستم‌های ما هم‌خوانی ندارد.

صالحی افزود: دانشجویان باید توجه داشته باشند که تنها به مسائل تئوری اکتفا نکنند بلکه مسائل عملی را هم مد نظر قرار دهند.

وی با اشاره به این‌که استان کرمان در زمینه زلزله پایلوت کشور است، یادآور شد: مقالات متعدد و کتاب‌های مختلفی در این زمینه نوشته و تدوین می‌شود، ضمن این‌که قسمتی از ادبیات قانون مدیریت بحران کشور مربوط به استان کرمان است اما در زمینه سیل تجربه نداریم و باید تجربه‌اندوزی کنیم.

 

ایسنا

    نظرات