گوشه چشم دولت به تامین آب‌وبرق مسکن مهر

گوشه چشم دولت به تامین آب‌وبرق مسکن مهر

http://www.bananews.ir/در حال حاضر ۳۰ هزار واحد مسکن مهر آماده بهره‌برداری است که تنها مشکل موجود در این زمینه عدم تامین آب شرب این مسکن‌ها عنوان می‌شود بر همین اساس امسال اعتبار جداگانه‌ای برای حل این مشکل در لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ دیده شد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ وزارت نیرو مشکل عدم تامین آب‌وبرق مسکن مهر را نبودمنابع مالی عنوان کرده‌بود تا جایی که به‌گفته وزیر نیرو باتوجه به‌اینکه برخی از تاسیسات شهرهای جدید با تاسیسات وزارت نیرو همخوانی ندارد باید برای تامین آب این شهرها شبکه آب و فاضلاب جدید ساخته شود و نظر به اینکه انجام این کار بسیار پر هزینه است باید گفت که اعتبارات در اختیار وزارت نیرو جوابگوی این مساله نیست.

برای تامین زیرساخت‌های مسکن مهر در مجموع به ۵۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز است که تاکنون از محل بودجه و اعتبارات اضطراری ۳۰ درصد آن تامین شده است بر اساس لایحه بودجه ۱۳۹۶دولت برای توسعه زیرساخت‌های آب و برق مسکن مهر ۱۲۵ میلیارد تومان در نظر گرفته که وزارت نیرو نیز باید سهم خود را به‌صورت جداگانه بپردازد.

وزیر نیرو وعده این را داده بود که به محض تخصیص اعتبارات وزارت نیرو به‌طور کامل به تعهدات خود عمل خواهد کرد به‌نظر می‌رسد که امسال نیز علی‌رغم کمک دولت مشکلاتی برای منابع مالی وجود داشته باشد اما انتظار می‌رود که چالش‌های مسکن مهر به‌زودی برطرف شود.

 

ایسنا

    نظرات