از بهسازی تجهیزات تا نورپردازی ویژه در ایستگاه‌های مترو

از بهسازی تجهیزات تا نورپردازی ویژه در ایستگاه‌های مترو

http://www.bananews.ir/معاون امور ایستگاه های شرکت بهره برداری مترو تهران اقدامات صورت گرفته در ایستگاه‌های مترو را تشریح کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ عامر کعبی فرد در خصوص اقداماتی که به تازگی در معاونت امور ایستگاه های شرکت بهره برداری مترو تهران انجام شده است اظهار داشت: مترو تهران همواره سعی کرده است تا با استفاده از حداکثر توان خود بهترین خدمات را به شهروندان ارائه کند و در این راستا نه تنها تردد راحت و ایمن، بلکه زیبایی های بصری هم در شهر زیرزمینی مد نظر قرار گرفته است.

بهسازی تجهیزات ایستگاه های مترو تهران

معاون امور ایستگاه های شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از ایمن سازی پله برقی های موجود در ایستگاه های مترو خبر داد و گفت: جدا از بحث بهسازی تجهیزات و کنترل ایمنی پله برقی های موجود، در ماه های اخیر سعی شد تا ایستگاه هایی که فاقد پله برقی هستند هم به این وسیله مهجز شوند که به عنوان نمونه می توان به نصب و راه انداز ی پله برقی ایستگاه تهرانپارس اشاره کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ایمن سازی تمامی آسانسورهای نصب شده در دستور کار قرار دارد تصریح کرد: تا پایان سال تمامی آسانسورهای موجود در مدار به بهره برداری خواهند رسید.

کاهش ضریب خرابی و خاموشی آسانسورها

وی خاطرنشان کرد: ضریب خاموشی و خرابی آسانسورها نیز در سال جاری با کاهش چشمگیری همراه بود و این موضوع در افزایش رضایتمندی مسافران قابل مشاهده است.

معاون امور ایستگاه ها همچنین از بهینه سازی تهویه ایستگاه ها به ویژه در بخش مسافری خبر داد و اظهار داشت: مشکلات موجود در خطوط دو، چهار و قسمت شمالی خط یک برطرف شده است و در سایر خطوط هم در حال انجام است و به زودی به اتمام می رسد.

زیباسازی ایستگاه های مترو با استفاده از هنر ایرانی اسلامی

عامر کعبی فرد با تاکید براینکه شهروندان تهرانی فارغ از مقصد و هدف ترددشان، هنگام سفر با این سازه آهنی نیازمند دیدن فضایی زیبا در مترو هستند افزود: زیبایی بصری ایستگاه ها همواره در مترو تهران مورد توجه بوده است و به تازگی تمامی سردر ها، تابلوهای هنری، ورودی ها و فضای درونی ایستگاه ها مورد رنگ آمیزی و بازسازی قرار گرفته اند.

به گفته معاون امور ایستگاه های شرکت بهره برداری مترو تهران استفاده از هنر ایرانی و اسلامی یکی از اصول مورد توجه در ایستگاه های مترو تهران است.

وی تصریح کرد: این معاونت به منظور نهادینه کردن هنر ایرانی- اسلامی در ایستگاه ها،‌ همکاری خود را با دانشکده های هنر و معماری نیز آغاز کرده است.

نورپردازی ایستگاه های مترو با نصب بیش از ۱۶۰ پروژکتور

وی در ادامه به نورپردازی ایستگاه های مترو اشاره کرد وگفت:‌ هدف از نورپردازی و زیباسازی ایستگاه های مترو تلطیف محیط ایستگاهی و ایجاد آرامش بیشتر برای مسافران است.

عامر کعبی فرد افزود:‌ ایستگاه های خطوط ۱، ۲ و ۴ مترو تهران با نصب ۱۶۰ پروژکتور کم مصرف نورپردازی شدند که با این اقدام علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی، نور طبیعی به ایستگاه ها بخشیده شده است.

معاون امور ایستگاه های شرکت بهره برداری مترو تهران در ادامه با بیان اینکه این روش فشار کمتری به دستگاه تابلو برق وارد می کند افزود: استفاده از پروژکتورهای نسل جدید می تواند دمای مطلوبی را در فضای مترو ایجاد کند.

وی در خصوص نورپردازی سکوها نیز افزود:‌ نورپردازی سکوی شمالی و جنوبی ایستگاه ورزشگاه آزادی از جمله اقداماتی است که در این زمینه صورت گرفته است.

به روز رسانی جداول زمان‌بندی ایستگاه‌های مترو

معاون امور ایستگاه های شرکت بهره برداری مترو تهران از به روز رسانی و نصب جداول زمانبندی حرکت قطارها در ایستگاه های مترو خبرداد و افزود: برای اولین بار جدول زمانبندی حرکت قطارهای مترو به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی تهیه و در ایستگاه ها نصب شده است.

بر اساس گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، وی با بیان اینکه این تابلوها با توجه به وسعت ایستگاه ها در تمامی مبادی ورودی و روی سکوها نصب شده‌اند، گفت: ۳۰ ایستگاه خط یک،۲۲ ایستگاه خط ۲ و ۲۲ ایستگاه خط ۴ در حال حاضر مجهز به تابلوهای زمانبندی سه زبانه شده اند و این تابلوها به زودی در مابقی ایستگاه ها هم نصب خواهند شد.

کعبی فرد در پایان گفت: این تابلو ها با توجه به رنگ خطوط طراحی شده اند تا افراد به راحتی مسیر خود را تشخیص دهند.

 

ایسنا

    نظرات