دهمین جلسه ستاد بازآفرینی استان البرز به ریاست استاندار برگزار شد

دهمین جلسه ستاد بازآفرینی استان البرز به ریاست استاندار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان البرز تقی رضایی در جلسه ستاد بازآفرینی بافت‌های فرسوده استان البرز که ظهر امروز در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، اظهار داشت: در یک ماه گذشته ۸ پروژه برای بازآفرینی شهری بافت‌های فرسوده البرز به ارزش ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان منعقد شد .

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز تعداد مناطق هدف برای بازآفرینی شهری بافت‌های فرسوده در سال جاری را ۱۵ محله معرفی کرد و افزود: پاسگاه نیروی انتظامی در محمدشهر و مرکز جامع سلامت در منطقه حصار نیز افتتاح شده است .

وی با تاکید بر اینکه ستاد بازآفرینی کشوری انتظار دارد کلیه دستگاه‌های اجرایی در این پروژه بزرگ سهیم شوند، اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی باید طبق مصوبه ستاد بازآفرینی شهری ۳۰ درصد بودجه عمرانی خود را به این طرح اختصاص دهند .

رضایی با انتقاد از برخی دستگاه‌های اجرایی که برنامه خود را به ستاد بازآفرینی بافت شهری استان البرز ارائه ندادند، گفت: ۴۲ محله برای بازآفرینی شهری در سطح استان البرز شناسایی شده که مستلزم اهمیت این موضوع در ادارات دولتی است .

محمدعلی نجفی در کارگروه بازآفرینی شهری بافت‌های فرسوده استان البرز که ظهر امروز در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، اظهار داشت: برخی واحدهای مسکونی در محدوده شهرک المهدی بدون مجوز در بزرگراه همت احداث شد که تصمیم استان مبنی بر این شد که هزینه جا به جایی آن پرداخت شود .

استاندار البرز با تاکید بر اینکه رضایت مردم در خدمات‌رسانی اولویت اصلی است، افزود: برخی مدیران شرایطی را ایجاد می‌کنند که تعداد جلسات در استانداری افزایش یابد به دلیل اینکه بعضی از موارد برنامه‌های ملی اهمیت دارد .

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های مناسبی درباره طرح بازآفرینی شهری استان البرز داشته باشند، اضافه کرد: طرح‌ها نباید در شهر یا روستا و بخشداری‌ها متوقف شده و زمانبندی باید برای ارائه طرح‌ها مشخص شود .

نجفی با تاکید بر اینکه مشکلات به حد زیاد وجود دارد و دستگاه‌های اجرایی باید روند تسهیل‌گری را در ادارات بهتر کنند، تصریح کرد: پاسخگویی به استعلام‌ها باید برای دستگاه‌های اجرایی البرز زمان‌بندی شود .

وی با اشاره به اینکه طرح بازآفرینی در زمینه‌های اشتغال، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی اهمیت زیادی دارد و تاثیرگذار است، تاکید کرد: امتیازهای خوبی برای بخش خصوصی در زمینه بازآفرینی شهری در استان البرز در نظر گرفته شد و باید اعتماد این بخش در به‌سازی بافتهای فرسوده جلب شود .

استاندار البرز با تاکید بر اینکه شهرداری بازآفرینی بافتهای فرسوده شهری را جدی بگیرد، عنوان کرد: تلاش بیشتر انجام می‌شود که علاوه بر اعتبارات استانی بودجه‌های ملی نیز استفاده شده و باید هنر استفاده از جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در دستگاه‌ها وجود داشته باشد .

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان البرز

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان البرز

    اداره کل راه و شهرسازی استان البرز یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات