تشریح عملکرد اداره کل راه و شهرسازی استان البرز در حوزه راهسازی توسط مدیر کل

تشریح عملکرد اداره کل راه و شهرسازی استان البرز در حوزه راهسازی توسط مدیر کل

مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز در نشستی با روابط عمومی اداره کل از عملکرد سال ۱۳۹۶ گفت:

مهندس رضایی در این خصوص گفت در سال ۱۳۹۶عملیات بهسازی و روکش آسفالت ۴۰ کیلومتر از اتوبان تهران کرج قزوین و بلعکس توسط اداره کل راه و شهرسازی استان البرز انجام پذیرفت که اعتبار هزینه شده برای این پروژه مبلغ ۴۲۶ میلیارد ریال می باشد.

وی بیان داشت در سال گذشته عملیات احداث، بهسازی و روکش آسفالت ۱۷۷ کیلومتر راههای اصلی و فرعی نقاط مختلف استان با اعتباری بالغ بر ۱۸۱۳ میلیارد ریال و همچنین ۷۶ کیلومتر راه روستایی با اعتباری بالغ بر ۳۴۳ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز در خصوص احداث تقاطع غیر همسطح در محور نظرآباد به اشتهارد توضیح داد و گفت این پروژه که با اعتباری بالغ بر ۱۶۳ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۶ به بهره برداری رسیده است باعث کاهش ترافیک و کم شدن زمان سفر در منطقه گردید.

مهندس رضایی در ادامه از پروژه های مهم استان البرز که به زودی شاهد بهره برداری از آنها خواهیم بود خبر داد و گفت از جمله این پروژه ها احداث آزادراه تهران شمال است که حدود ۳۵ کیلومتر از آن در حوزه راه و شهرسازی استان البرز قرار دارد و با پیشرفت ۵۵ درصدی در حال ادامه روند ساخت می باشد و امید است در سال جدید شاهد بهره برداری از این آزادراه باشیم .

از جمله دیگر مسیرهایی که  به ویژه برای ساکنین استانهای البرز و تهران حائز اهمیت است پروژه ادامه اتوبان شهید همت است که حدود ۱۵ کیلومتر آن که شامل ۳ قطعه می باشد در حوزه راه و شهرسازی استان البرز واقع شده است که با تلاش شبانه روزی حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با یاری خداوند  تا پایان سال جاری شاهد بهره برداری از این مسیر مهم خواهیم بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز به تشریح پروژه بزرگ و ملی آزادراه چرمشهر آبیک پرداخت و اظهار داشت این مسیر که از آن به مسیر کنارگذر جنوبی نیز یاد می شود از چند استان کشور عبور می کند و افتتاح این مسیر کاهش چشمگیر ترافیک در مرکز کشور را به دنبال دارد و  سهم استان البرز از آن ۵۸ کیلومتر می باشد که تا کنون پیشرفت ۴۵ درصدی داشته ایم.

از دیگر پروژه های راهسازی استان البرز که مهندس رضایی در خصوص آن توضیح داد محور جدید طالقان هشتگرد است که طول آن حدود ۳۸ کیلومتر است که دارای یک دهانه تونل به طول حدود ۹۶۰ متر است که تا کنون بیشتر این مسیر آسفالت شده است و امید است تا پایان سال جاری با ساخت کنارگذر تونل این مسیر زیر بار ترافیکی رفته و باعث امنیت و آسایش مردم منطقه  به ویژه ساکنین شریف شهرستان طالقان گردد.

مهندس رضایی در خصوص جذب اعتبار عمرانی گفت حجم عملیات عمرانی انجام شده سال ۱۳۹۶ در استان البرز بیشتر از بودجه اختصاص یافته به این اداره کل بود که با درخواستهای مکرر ضمن جذب صد درصدی اعتبار حتی اعتبارات دیگر دستگاههای اجرایی استان نیز به اداره کل راه و شهرسازی استان البرز اختصاص یافت و این اداره کل در سال گذشته بیشترین جذب اعتبار در استان البرز را داشته است.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد با همکاری مسئولین ذیربط و تخصیص بودجه لازم  شاهد تعریف پروژه های جدید و بهره برداری از مسیرهای در دست ساخت باشیم.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان البرز

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان البرز

    اداره کل راه و شهرسازی استان البرز یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات