۸۲میلیارد ریال برای بازسازی روستای چنار هزینه شده است

۸۲میلیارد ریال برای بازسازی روستای چنار هزینه شده است

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی، عزیزالله مهدیان در حاشیه بازدید از روند طرح های عمرانی روستای چنار عجب شیر افزود: در سیلاب سال گذشته در این روستا دهها خانه مسکونی دچار خسارت شد و به دنبال آن برخی از مناطق روستایی نزدیک حاشیه رودخانه ها خالی از سکنه شده بودند .
وی گفت: بنیاد مسکن در بخش مسکن و در قالب تحصیلات قرض الحسنه و کمک بلاعوض ۶۰میلیارد ریال در این روستا و در حوزه عمران روستایی و ساخت معابر و آماده سازی مسکن و پل و دیوار ساحلی رودخانه نیز ۲۳میلیارد ریال هزینه کرده است .
وی با بیان اینکه وام مسکن روستایی ۲۵۰ میلیون ریال است افزود: بر اساس برنامه این وام به ۲۰۰ هزار واحد در سال جدید پرداخت خواهد شد .
وی همچنین از آمادگی این بنیاد برای در اختیار قرار دادن زمین و واگذاری تسهیلات برای بازسازی منازل مسکونی تخریب شده خبر داد و افزود: تسهیلات قرض الحسنه ۲۰۰ میلیون ریالی با کارمزد چهار درصد و ۵۰ میلیون ریال وام بلاعوض برای جبران خسارت روستائیان در نظر گرفته شده است .
مهدیان با اشاره به اینکه بنیاد مسکن کار نوسازی و پرداخت وام را در تمامی روستاهای کشور آغاز کرده است، گفت: افرادی که از تسهیلات نوسازی استفاده نکردند می توانند از تسهیلات بنیاد مسکن در بازسازی و نوسازی استفاده کنند و بنیاد مسکن آمادگی دارد تا به صورت رایگان برای خانه هایی که دچار تخریب شده نقشه تهیه کند .
سیل ۲۵ فروردین سال گذشته در آذربایجان شرقی به ویژه شهرستان های عجب شیر و آذرشهر علاوه بر وارد کردن خسارت مالی موجب جان باختن ۴۳ نفر در این استان شد .


لینک اصل خبر در سایت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی

    منبع خبر

    بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی

    بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات