دکتر شیبانی: لزومی بر برگزاری انتخابات در یک روز در سراسر کشور نیست

دکتر شیبانی: لزومی بر برگزاری انتخابات در یک روز در سراسر کشور نیست

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران؛ دکتر منوچهر شیبانی اصل مدیرکل دفتر سازمانهای مهندسی و تشکلهای حرفه ای وزارت راه و شهرسازی با حضور در جلسه اعضای هیات اجرایی انتخابات دوره هشتم نظام مهندسی تهران ضمن تشکر از روند سالم و صحیح فرآیند انتخابات در استان تهران گفت: تجربه سالهای گذشته به ما نشان داد که به جای برگزاری انتخابات در یک روز، انتخابات را در یک بازه زمانی (در مهر ماه امسال) برگزار کنیم و استانها در هیات اجرایی و هیات نظارت مستقل ولی مطابق با قوانین عمل کنند؛ این انتخابات می تواند طی روزهای کاری هفته و یا در تعطیلات پنج شنبه و جمعه برگزار شود و این مساله کاملاً در اختیار استانها است. یک درصد انتخابات در یک استان ابطال شود، فقط مربوط به همان منطقه باشد و بالتبع سایر استانها درگیر نمی شوند.

وی درباره انتخاب مدل رای گیری، سه شیوه انتخابات دستی، مکانیزه و کاملاً مکانیزه (اینترنتی) را به استانها واگذار کرد و گفت: این تصمیم بر عهده هیات اجرایی و با مسئولیت کامل دستگاه نظارت عالیه استانها خواهد بود.

دکتر شیبانی اصل، ضمن با اهمیت خواندن استان تهران به لحاظ تمرکز ۲۵ درصد از مهندسان دارای پروانه اشتغال در کشور در این استان گفت: تا مهر ماه شرایط را بهبود بدهید، مسائل مربوط به قطعی برق و خاموش را مد نظر داشته باشید تا در روند انتخابات مشکلی ایجاد نشود، همچنین در انتخاب شیوه الکترونیک (کاملاً مکانیزه) موارد امنیتی را رعایت کنید و بر کیفیت برگزاری انتخابات توجه و دقت ویژه داشته باشید تا انتخابات به تجدید منتهی نشود.

دکتر شیبانی اصل بر بررسی صلاحیت داوطلبان براساس مدارک و مستندات لازم و پرهیز از سلیقه گرایی تاکید کرد و گفت: دقت کنید اگر کاندیدایی بر خلاف شئون حرفه ای و یا اسلامی عمل کرده باشد باید با تجمیع مستندات کافی برای رد صلاحیت وی اقدام کنید.

وی بررسی صلاحیت ها در انتخابات هیات مدیره را بسیار کارآمد عنوان کرد و افزود نتیجه این انتخابات سرنوشت ساخت و سازها در تهران را تعیین کرده و تاثیر مستقیم بر زندگی شهروندان می گذارد.

دکتر شیبانی اصل از نظم دقیق در فرآیندکاری هیات اجرایی و هیات نظارت استان تهران در انتخابات تقدیر کرد.

وی از لزوم تشکیل سامانه کارنامه حرفه ای مهندسان کشور و همچنین سامانه صدور پروانه اشتغال کشوری و رایزنی برای ایجاد، راه اندازی و عملیاتی کردن دو سامانه مذکور خبر داد و گفت: بسیار امیدواریم تا برای انتخابات سه سال آینده از این دو سامانه بهره ببریم.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان تهران

    اداره کل راه و شهرسازی استان تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات