تکلیف مجلس به صداوسیما برای پخش رایگان برنامه های مقابله با آلودگی و تخریب خاک

تکلیف مجلس به صداوسیما برای پخش رایگان برنامه های مقابله با آلودگی و تخریب خاک

تکلیف مجلس به صداوسیما برای پخش رایگان برنامه های مقابله با آلودگی و تخریب خاک
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای صداوسیما را مکلف کردند برنامه های تولید شده وزارت جهاد کشاورزی و سازمان محیط زیست در خصوص مقابله با آلودگی و تخریب خاک را به صورت رایگان منتشر و پخش کند.
به گزارش"پارما" از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه)مجلس و در جریان بررسی لایحه حفاظت از خاک ماده ۲۳ این ماده را به تصویب رساندند که براساس آن مامورانی که از طرف سازمان محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی مامور کشف و تعقیب جرائم موضوع این قانون هستند در حدود وظایف محوله، ضابط دادگستری محسوب می‌شوند. طبق تبصره این ماده حکم این ماده نافی وظایف و اختیارات سایر ضابطان دادگستری نیست.

نمایندگان با تصویب ماده ۲۴ این لایحه نیز سازمان صداوسیما و سایر رسانه‌های دولت ی را مکلف کردند برنامه‌های تولید شده در زمینه‌ی آموزش از سوی وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص آگاهی و مقابله با آلودگی و تخریب خاک را در قالب‌های گوناگون رسانه‌ای از جمله برنامه‌های تلویزیونی به صورت رایگان منتشر و پخش کنند. در ماده ۲۵ این لایحه مصوب شد درآمدهای حاصل از وصول جریمه‌ها و خسارات به تفکیک بخش‌های آلودگی و تخریب خاک طی ردیف درآمدی جداگانه که در قانون بودجه هر سال مشخص می‌شود به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود.

همچنین ماده ۲۶ این لایحه در خصوص آیین‌نامه تدوین شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی برای بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع شد.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات