پیام تبریک مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد بمناسبت روز محیط بان

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه بویراحمد درپیام محسن جعفری نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در آخرین روز از تیرماه ۹۷ آمده است:

بی شک تلاش محیط بانان , موجبات اعمال حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  , بر حفظ منابع طبیعی و ملی کشور را بعنوان مهمترین عامل توسعه فراهم می آورند.

میلاد هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت , حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) ,  تقارن آن با روز محیط بان یادآور دلسوزی ها ,تلاشها و از جان گذشتگی های حافظان سبز پوش حفاظت محیط زیست کشور می باشد, که با مایه گذاشتن از جان خود در راه حفاظت و حراست از مواهب الهی و انفال خدادای تلاش می کنند,که دلیل صحت این ادعا تقدیم ۱۲۰ شهید محیط بان در ایران اسلامی و در این راه است.

محیط بانان در بدترین شرایط اقلیمی وطاقت فرسا , با کمترین امکانات و تجهیزات از عرصه های طبیعی از جمله حیات وحش جنگل ها , تالابها ,تنوع زیستی و گیاهی پاسداری می نمایند.

بی شک تلاش محیط بانان موجب اعمال حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی بر حفظ منابع طبیعی و ملی کشور را بعنوان مهمترین عامل توسعه فراهم می آورد .

از این رو این مناسبت بهانه ای است تا از تلاشهای شبانه روزی محیط بانان , این پاسداران و حافظان محیط زیست که سرسبزی ایران اسلامی همواره مرهون جانفشانی و ایثار آنان بوده تقدیر و تشکر نموده و از درگاه ایزد منان برای کلیه محیط بانان آرزوی سعادت سلامتی و توفیق روز افزون در راه پاسداری و حفاظت از محیط زیست را از درگاه خداوند متعال آرزومندم.

درسطح بین المللی  روزی بنام روز جهانی محیط بان یا رنجر نامگذاری شده است که همزمان با روز ۳۱ جولای ۹ مرداد سال ۲۰۰۷ مصادف با پانزدهمین سالگرد تاسیس فدراسیون بین المللی محیط بانان نامگذاری شده است که دراین روز مراسم خاصی مانند روشن کردن شمع ویک دقیقه فکر کردن به محیط بانانی که حین انجام وظیفه جان باخته اند تا کاشت یک درخت بعنوان ادای احترام با محیط بانان جهان انجام می شود. از آنجاکه براساس سال هجری قمری است در تقویم خورشیدی تاریخ یکسان سالانه ندارد و امسال این روز خجسته با ۳ مرداد مقارن شده است.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهکيلويه و بويراحمد

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهکيلويه و بويراحمد

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهکيلويه و بويراحمد یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات