هوای بجنورد برای تمام گروه های سنی ناسالم شد

جواد عمارلو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس داده های ایستگاه سنجش آلودگی هوا در مرکز استان، شاخص سنجش آلودگی بین ۱۵۱ تا ۲۰۰ است که این شاخص نشان دهنده ناسالم بودن هوا برای تمام گروه های سنی است.
وی تصریح کرد: در شاخص سنجش هوا وضعیت صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای تمام گروه های سنی، ۲۰۱ تا ۳۰۰ خیلی ناسالم و بیش از ۳۰۰ خطرناک و بحرانی است.
عمارلو خاطرنشان کرد: از ساعت های اولیه صبح امروز وضعیت هوای استان برای گروه های حساس ناسالم گزارش شد اما در یکی دو ساعت اخیر به شدت آلودگی هوا افزوده شده است.
کارشناس پایش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: به میانسالان، کودکان و مبتلایان به بیماری قلبی و ریوی توصیه می شود در فضای باز حاضر نشوند.
هواشناسی خراسان شمالی هم پیش بینی کرده است که این وضعیت ادامه دارد و برای امروز و فردا کاهش دید افقی و کیفیت هوا پیش بینی شده است.
بر اساس این گزارش، آلودگی هوای خراسان شمالی تنها در یک نقطه از بجنورد قابل سنجش و اندازه گیری است و تنها ایستگاه سنجش آلودگی هوای استان در جوار اداره کل محیط زیست مستقر است.
استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان شمالی

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان شمالی

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان شمالی یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات