اجرای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات درحفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد - سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات از امروز ۱۵ مرداد برای اداره کل حفاظت محیط زیست استان دردسترس عموم قرار گرفت.

براساس این گزارش محسن جعفری نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ضمن تاکید براهمیت شفاف سازی اطلاعات در محیط زیست گفت:دراجرای ماده ۷ آئین نامه ماده ۸ قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات , بجزء موارد طبقه بندی شده محرمانه و خیلی محرمانه, اطلاعات مرتبط با مصوبه های ارزیابی زیست محیطی  و محیط انسانی باید به اطلاع عموم رسانده شود.

وی گفت : این اقدام را درراستای تاکید دولت تدبیر و امید برضرورت اجرایی شدن قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات صورت گرفته است.

جعفری نژاد افزود:  به غیر از اطلاعات طبقه بندی شده ,  انتشار بخش زیادی از اسناد محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد درسامانه دسترسی آزاد به اطلاعات مانعی ندارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ، دسترسی آزاد به اطلاعات را جزئی از حقوق شهروندی عنوان کرد و افزود: شفافیت در زنجیره اطلاعات باعث افزایش اعتماد و اطمینان  مردم خواهد شد و این اداره کل خود را پاسخگوی مطالبات مردم در زمینه محیط زیست می داند.

foia.iran.gov.ir گفتنی است آدرس سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات است  که عموم می توانند با مراجعه با این  آدرس خواسته های خود را بیان نمایند و از طریق همین سامانه جواب خودرا دریافت نمایند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهکيلويه و بويراحمد

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهکيلويه و بويراحمد

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهکيلويه و بويراحمد یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات