محیط بان راوری به شهادت رسید

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد به نقل از خبرگزاری ایرنا - رضا جزینی زاده  عصر روز دوشنبه ۱۵ مرداد ۹۷ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ساعاتی قبل در درگیری بین نیروهای یگان حفاظت محیط زیست راور با متخلفان شکار در ارتفاعات خورند این شهرستان یکی از محیط بانان به نام «علی خواجویی» به دلیل اصابت چند گلوله سلاح جنگی به ناحیه شکمش به شهادت رسید.
وی ادامه داد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان به محض اطلاع از این درگیری موضوع را به اداره کل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان و فرمانداری شهرستان های راور و زرند اطلاع داده و با هماهنگی به عمل آمده یک فروند بالگرد از مرکز استان برای اعزام محیط بان زخمی به بیمارستان، به محل حادثه اعزام شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: اورژانس زمینی نیز منطقه خورند از توابع راور اعزام شد.
وی بیان کرد: نیروهای انتظامی شهرستانهای زرند و راور، یگان تکاور و نیروهای یگان حفاظت محیط استان کرمان به منظور تعقیب و دستگیری شکارچیان متخلف به منطقه اعزام شده اند
جزینی زاده افزود: پس از ۸ ساعت جستجو یکی از قاتلین دستگیر وتحویل مراجع قضایی گردید وتلاش برای دستگیری دو نفر دیگر همچنان ادامه دارد.
مرکز شهرستان راور تا کرمان ۱۳۰ کیلومتر فاصله دارد.

گفتنی است این دومین محیط بان کرمان است که طی دوهفته گذشته به جمع شهدای محیط زیست  کشور پیوست تا سازمان حفاظت محیط زیست۱۲۲ محیط بان را در راه پاسداری از انفال الهی تقدیم کشور عزیزمان ایران بنماید.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهکيلويه و بويراحمد

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهکيلويه و بويراحمد

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهکيلويه و بويراحمد یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات