افزایش نگران کننده تصادفات و تلفات جاده‌ای استان

افزایش نگران کننده تصادفات و تلفات جاده‌ای استان

به گزارش شهریار، مجید خدابخش در نشستی که به منظور بررسی عوامل افزایش تصادفات جاده‌ای در استان تشکیل شد، خاطرنشان کرد: اگر علت این امر را درست تشخیص ندهیم در حل مساله نیز دچار مشکل خواهیم شد.

وی با بیان اینکه باید نقش هریک از عوامل در بروز تصادفات جاده‌ای به طور دقیق تعیین شود، افزود: یکی از عواملی که برای تصادفات مطرح می‌شود نواقص جاده‌ای و کمبود زیرساخت‌هاست، در حالی که در برخی از بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها که زیرساخت‌های مناسب هم وجود دارد باز شاهد تصادفات منجر به فوت هستیم.

خدابخش ادامه داد: به نظر می‌رسد مهم‌ترین عامل تصادفات جاده‌ای، ضعف آموزش و فرهنگ رانندگی است که لازم است برای این موضوع وقت و انرژی صرف کنیم.

وی افزود: اگر سالیان متمادی برای زیرساخت‌ها هزینه کنیم اما نسبت به فرهنگ‌سازی و آموزش رفتار صحیح در رانندگی غافل باشیم اقدامات ما آن‌چنان موثر نخواهد بود.

استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: البته اقدامات لازم برای اصلاح زیرساخت‌ها و کنترل تردد در جاده‌ها نیز همزمان با اقدامات فرهنگی باید انجام شود.

جواد رحمتی، معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز با تاکید بر شناسایی عوامل افزایش تصادفات جاده‌ای در سطح استان، گفت: دستگاه‌های مسئول باید با شناسایی این عوامل برای فصل زمستان که موضوع راهداری اهمیت ویژه‌ای می‌یابد آماده شوند.

در این نشست که فرمانداران استان نیز در آن حضور داشتند، پس از ارائه گزارش رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان شرقی در خصوص آمار تصادفات و تلفات جاده‌ای استان، درخصوص عوامل دخیل در بروز تصادفات و راهکارهای جلوگیری از آن بحث و تبادل نظر شد.

بر اساس این گزارش، تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در محورهای مواصلاتی استان در پنج ماهه نخست سال جاری ۲۶۲ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۲ درصد افزایش یافته است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات