پیش بینی کاهش ۴ الی ۷ درجه‎ای دما در آذربایجان شرقی

پیش بینی کاهش ۴ الی ۷ درجه‎ای دما در آذربایجان شرقی

به گزارش شهریار، محمداشجعی با بیان اینکه  ناپایداری جوی طی دو روز آینده بر استان حاکم خواهد بود، اظهار کرد: نقشه‎های پیش یابی هواشناسی، نفوذ زبانه پرفشار خزری و گذر امواج تراز میانی جو به استان را طی روزهای بیست و هشتم و بیست و نهم مرداد ماه نشان می‎دهد که موجب افزایش ابر، وزش باد گاهی نسبتا شدید، بارش باران گاهی به صورت رگبار و رعد و برق در نواحی شمالی و شرقی استان به ویژه منطقه ارسباران می‎شود.

وی اضافه کرد: با توجه به احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‎ها و رودخانه‎های فصلی، توصیه می‎شود اقدامات لازم جهت پیشگیری از خسارات احتمالی به عمل آید.

وی در ادامه دمای کنونی تبریز را ۲۳ درجه بالای صفر عنوان کرد و گفت: تبریز نسبت به زمان مشابه دیروز، چهار درجه خنک‌تر شده و در ۲۴ ساعت گذشته، در گرم‎ترین ساعات، ۳۵ درجه و در خنک‎ترین ساعات ۱۹ درجه بالای صفر بوده است.

اشجعی با بیان این که شهرستان چاراویماق با دمای ۱۱ درجه بالای صفر در طول ۲۴ ساعت گذشته، خنک‎ترین شهر استان بوده است، گفت: به همین ترتیب، شهرستان‎های مراغه، عجب شیر، بناب و ملکان در طول ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۳۸ درجه بالای صفر، گرم‎ترین شهرهای استان بوده‌اند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات