۶۷۷۵ پروژه عمرانی و خدماتی دهیاری ها با ۶۴۷ میلیارد تومان اعتبار در هفته دولت افتتاح شد

۶۷۷۵ پروژه عمرانی و خدماتی دهیاری ها با ۶۴۷ میلیارد تومان اعتبار در هفته دولت افتتاح شد

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از افتتاح شش هزار و ۷۵۵ پروژه عمرانی و خدماتی توسط دهیاری ها در هفته دولت سال جاری با صرف اعتباری بالغ بر شش هزار و ۴۷۵ میلیارد ریال (بیش از ۶۴۷ میلیارد تومان) در مناطق روستائی کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سعیدرضا جندقیان با بیان خبر فوق به صدور مجوز تاسیس بیش از ۳۷ هزار دهیاری در روستاهای کشور تا ابتدای شهریور۹۷ اشاره نمود و گفت: به موجب قانون شوراها و اساسنامه، تشکیلات و سازمان دهیاری‌‌ها مصوب سال ۱۳۸۰ هیات وزیران، نهاد دهیاری وظیفه اجرای طرح های عمرانی و خدماتی را در روستاهای کشور بر عهده دارد که با صرف اعتبارات ملی، استانی و محلی انجام می شود.

وی افزود: پروژه های دهیاری ها به لحاظ نوع، شامل بهسازی معابر، بهداشت محیط و مدیریت پسماند، ایمنی و آتش‌نشانی، ساماندهی آرامستان و گلزار شهدا، احداث ساختمان دهیاری، اماکن ورزشی و فرهنگی، بوستان روستایی و فضای سبز می‌باشد که در هفته دولت امسال شش هزار و ۷۵۵ پروژه افتتاح و به بهره‌برداری ‌رسید و به طور میانگین برای هر پروژه حدود ۹۵۵ میلیون ریال هزینه شده است.

جندقیان در تشریح وضعیت پروژه های دهیاری ها که در هفته دولت سال جاری افتتاح شد، گفت: بیشترین تعداد پروژه‌ها مربوط به بهسازی معابر روستائی با چهار هزارو ۷۷۴ پروژه، معادل ۷۰ درصد کل پروژه هاست، که این پروژه‌ها طیف وسیعی از پروژه‌های خرد مقیاس، مانند اجرای طرح هادی، احداث پل، آسفالت معابر، روشنایی معابر و ... را در بر می‌گیرد.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با بیان اینکه دهیاران موظف به فراهم نمودن زمینه های لازم برای بهبود وضعیت زیست محیطی روستا و ساماندهی پارک‌ها و فضاهای سبز هستند، گفت: در هفته دولت امسال ۴۸۹ پروژه در این قالب به بهره‌برداری ‌رسید.

جندقیان در ادامه با اشاره به اینکه دهیاری به عنوان مرکز مدیریت بحران روستا معرفی شده و وظایفی را در این راستا بر عهده دارد، گفت: در هفته دولت امسال ۳۵۳ پروژه در زمینه ایمنی و آتش نشانی در روستاهای کشور افتتاح شد.

وی افزود: همچنین ۳۱۶ پروژه مربوط به احداث ساختمانها و تاسیسات مرتبط با فعالیت‌های مختلف اداری شامل ساختمان دهیاری و دفتر شورای اسلامی روستا و ... هم در هفته دولت امسال به بهره برداری رسید.

وی در ادامه از افتتاح ۱۸۵پروژه با موضوع ایجاد فضاهای فرهنگی و ورزشی در روستاها به منظور توجه به ارتقاء سلامت روحی و جسمی روستائیان توسط دهیاری ها خبر داد.

جندقیان با بیان اینکه دهیاری‌ها وظیفه ساماندهی آرامستان و گلزار شهدا در روستاها را برعهده دارند، گفت: به منظور ایجاد شرایط بهداشتی در زمینه دفن اموات و جلوگیری از بروز آلودگی‌های ناشی از آن و همچنین به منظور ارج نهادن به مقام شامخ شهدا، ۱۶۲ پروژه در هفته دولت در این زمینه ها توسط دهیاری‌ها به بهره‌برداری ‌رسید.

وی با اشاره به اینکه دهیاری‌ها ملزم به ارتقاء سطح بهداشت و جمع آوری، حمل و دفع زباله‌های روستا می‌باشند، گفت: در هفته دولت سال جاری ۱۴۸ پروژه در این قالب افتتاح و به بهره برداری ‌رسید.

جندقیان همچنین گفت: در راستای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در روستاها در هفته دولت سال جاری ۶۷ پروژه با موضوع ایجاد طرح‌های درآمدزا و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری توسط دهیاری ها در روستاها افتتاح شد.

وی اضافه کرد: علاوه بر پروژه های فوق ۲۸۱ پروژه دیگر نیز طی هفته دولت در روستاها در سایر موضوعات نظیر احداث کانالهای آب رسانی، استخرهای کشاورزی و سایر پروژه های مرتبط توسط دهیاری ها افتتاح شد.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در خاتمه ضمن تقدیر از خدمات دهیاران پرتلاش و اعضای شوراهای اسلامی روستایی دوره پنجم، ابراز امیدواری نمود که با همت این تلاشگران عرصه توسعه روستایی شاهد رشد و توسعه بیش از پیش روستاها و ارائه خدمات مناسب به روستائیان عزیز باشیم.

لینک اصل خبر در سایت سازمان شهرداریها و دهیاریها

  منبع خبر

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات