صنایع شهرستان اردبیل پایش شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل، معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان اردبیل با اعلام این خبر گفت: در این برنامه کارخانه های تولید آسفالت و شن و ماسه شهرداری اردبیل و تعداد دیگری از واحدهای ماسه شویی مستقر در محور اردبیل – خلخال مورد بازدید و پایش قرار گرفتند.

حسن قاسم پور هدف این برنامه را بررسی نزدیک و دقیق نحوه اجرای ضوابط و مقررات زیست‎محیطی و جلوگیری از ایجاد آلودگی از سوی صنایع عنوان کرد.

قاسم پور افزود: در برنامه گشت و پایش از سیستم تصفیه فاضلاب کشتارگاه صنعتی طیور شرکت آرتاپروتئین و تصفیه‎خانه فاضلاب شهرک صنعتی شماره یک اردبیل بازدید به عمل آمد.

وی اظهار داشت: تصفیه‎خانه فاضلاب شهرک صنعتی شماره یک اردبیل به دلیل عدم راهبری صحیح و فقدان منبع پذیرنده برای تخلیه پساب خروجی و انتشار بوی نامطبوع در اطراف تصفیه‌خانه همواره مورد پایش قرار گرفته و مشکلات موجود نیز طی چندین فقره اخطاریه زیست‎محیطی به مسئولین شهرک اعلام گردیده و موارد در حال بهبود و اصلاح و مشکل منبع پذیرنده نیز مرتفع شده است.

قاسم پور در پایان یادآور شد: پایش صنایع و واحدهای تولیدی و خدماتی جزو وظایف اصلی این اداره کل محسوب می‎گردد و در این راستا کلیه واحدهای مستقر در سطح شهرستان اعم از صنعتی، تولیدی، خدماتی و کشاورزی توسط کارشناسان محیط زیست بازدید و بررسی های لازم در این زمینه انجام می‎یابد.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات