نیکزاد: بدون همکاری بخش خصوصی برنامه وزارت مسکن تحقق پیدا نمی‌کند

تهران - وزیر مسکن و شهرسازی گفت: بدون همکاری بخش خصوصی برنامه این وزارتخانه در خصوص طرح مهر تحقق پیدا نمی‌کند، ضمن آنکه ظرف یک سال اخیر ۷۵ هزار میلیارد ریال در این ارتباط خط اعتباری اختصاص یافت.به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، 'علی نیکزاد' روز دوشنبه در دومین همایش فناوری‌های نوین و صنعتی سازی مسکن در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، اظهار داشت: چنانچه از مجموع شش هزار انبوه ساز مسکن در سطح کشور هر یک ۲۰۰ واحد مسکونی احداث کند، سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی تحویل متقاضیان می‌شود.
وی در خصوص کیفیت واحدهای مسکونی طرح مهر گفت: نظارت لازم بر روند ساخت واحد های مسکونی مهر صورت می‌گیرد و انبوه‌سازان شرف حرفه‌ای خود را با هیچ چیز عوض نمی کنند و بنابراین خانه‌های مهر از استانداردهای لازم برخوردار است.
وزیر مسکن و شهرسازی اذعان داشت: مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان که استفاده از پنجره‌های دو جداره و برخی از اصول دیگر را مشخص ساخته در تمام قراردادهای طرح مهر به مورد اجرا گذاشته می‌شود.
به گفته نیکزاد در برنامه‌های سوم وچهارم توسعه کشور سهم صنعتی سازی مسکن دو درصد هم نبوده و اکنون مرکز تحقیقات ساختمان ومسکن خبر از سهم ۲۵ درصدی این روش در ساخت و سازها می‌دهد، اکنون ۲۸۰ هزار واحد مسکونی طرح مهر نیز با این روش ساخته می‌شود.
وزیر مسکن وشهرسازی در این همایش تصریح کرد هم اکنون در هیچ استان کشور مشکل پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات مسکن روستایی وجود ندارد، این درحالی است که امسال ۶۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی را عملیاتی کرده‌ایم.
این همایش روز سه شنبه در محل مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن به کارخود پایان می‌دهد.

    نظرات