مشهد در سال جاری تنها ۱۷ روز هوای پاک داشته است

مشهد در سال جاری تنها ۱۷ روز هوای پاک داشته است

مشهد در سال جاری تنها ۱۷ روز هوای پاک داشته است

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: طبق اطلاعات ثبت شده توسط محیط زیست در سال جاری تاکنون مشهد ۱۷ روز هوای پاک داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد و به نقل از خبرگزاری مهر، محمد مقدوری در جلسه کارگروه آلودگی هوای خراسان رضوی اظهار کرد: هر چند ۷۰ درصد آلودگی هوای مشهد ناشی از خودروهاست ولی در عین حال مقامات استان همچنان پیگیر تامین اعتبار برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی هستند.
وی افزود: برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی برای تحقق هدف کاهش ۵۰ درصدی آلودگی هوای شهر مشهد در نیمه دوم سال ۹۷ ظرف دو هفته آینده باید نهایی شود.
معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی ادامه داد: بر این اساس باید هرچه سریعتر برنامه‌های دستگاه های اجرایی ارائه شود تا نسبت به ارزیابی آنها و نحوه و کم و کیف اجرای این برنامه‌ها اقدام شود.
مقدوری گفت: با توجه به گزارش محیط زیست خراسان رضوی از ۱۶۹ روز گذشته از سال شاخص متوسط آلودگی هوای مشهد حاکی از آن است که این شهر تاکنون ۱۷ روز هوای ناسالم و ۳ روز خیلی ناسالم که ناشی از گرد و غبار بوده را پشت سر گذاشته است؛ همچنین ۱۷ روز هوای پاک عموما در فروردین ماه و ۱۳۲ روز نیز هوای سالم داشته است.
وی بیان کرد: تردد خودروهای فاقد معاینه فنی بعد از ریزگردها عامل اصلی آلودگی هوا در مشهد است و در این راستا مراجع مسوول باید با برخورد مناسب از تردد وسایل نقلیه آلاینده به ویژه سنگین در این شهر جلوگیری کنند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات