لزوم استفاده از ظرفیت مردم در حوزه اقتصادی کشور همانند جنگ تحمیلی

لزوم استفاده از ظرفیت مردم در حوزه اقتصادی کشور همانند جنگ تحمیلی

لزوم استفاده از ظرفیت مردم در حوزه اقتصادی کشور همانند جنگ تحمیلی

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: برای پیشرفت و آبادانی در تمامی حوزه‌ها باید همانند سال‌های جنگ از ظرفیت مردم در حوزه‌های مدیریتی استفاده کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، احمد نوروزی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای گرانقدر سال‌های جبهه و جنگ اظهارکرد: به نظر من، جنگ یک الگوی مناسب برای توسعه و سازندگی است و باید از این الگو در مسیر حل مشکلات بزرگ کشور استفاده شود.
وی با اشاره به موقعیتی که در طول سال های جنگ برای مردم کوچه و بازار و کف جامعه برای دفاع از کیان این آب و خاک داده شد، ادامه داد: این فرصت امروز نیز در عرصه‌های مختلف باید به همین مردم داده شود و نگوییم که مردم توان انجام چنین اقداماتی را ندارند.
این رزمنده سال‌های دفاع مقدس به ذکر خاطراتی از همان سال‌ها پرداخت و متذکر شد: در اواخر جنگ و در عملیات مرصاد که شاهد حمله منافقان از غرب و بعثی‌ها از جنوب کشور بودیم، رزمندگان اسلام فارغ از جناح گرایی و حتی آن‌هایی که از نظر سلیقه سیاسی با هم تفاوت بسیار زیادی داشتند، دوشادوش هم در مقابل دشمن ایستادند و جنگ را به پیروزی رساندند.
وی با ابراز تاسف از این که بسیاری از مدعیان ایثارگری، فرصت را حتی به برخی از دلسوزان واقعی و جهادگران سال‌های جبهه و جنگ نمی‌دهند، تصریح کرد: بسیاری از افراد حقی برای حضور خانواده شهدا و ایثارگران در حوزه‌های مدیریتی و اجرایی قائل نیستند و خود را تنها ملاک و معیار حق می‌دانند.
نوروزی در واکنش به سوالی در خصوص هجمه‌هایی که علیه شورای فعلی می‌شود، با بیان این که ۱۱ نفر از ۱۵ نفر از اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد از خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان و رزمندگان دفاع مقدس هستند، گفت: اگر این افراد پایبند نیستند، بگویید چه کسی پایبند و مناسب برای حضور در این عرصه است.
وی با تاکید بر این که نباید بگوییم در حوزه‌های اقتصادی، مردم نمی‌توانند ورود پیدا کنند، افزود: امروز می‌گویند، خیلی از چیزها حاکمیتی است؛ مگر از جنگ حاکمیتی‌تر داشتیم؟ اما دیدیم که جنگ توسط همین مردم به خوبی اداره شد و در حوزه‌های اقتصادی نیز باید همین نگاه وجود داشته باشد.
عضو کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد با انتقاد از حذف بسیاری از اختیارات شوراها به بهانه‌های مختلف گفت: مردم قدرت لایزالی هستند که با استفاده از ظرفیت آن‌ها می‌توان سخت‌ترین کارها را به فرجام رساند.
وی همچنین در خصوص نگاه شورای اسلامی شهر مشهد به مسائل ایثارگران خاطرنشان کرد: در طول ادوار مختلف مصوبات خوبی از سوی دولت، مجلس و شوراها برای جامعه ایثارگری به تصویب رسیده است که پایبند همه آن‌ها هستیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات