عملیات لایروبی رودخانه‌ها، مسیل‌ها و کانالهای درون شهری تحت نظارت شهرداری

عملیات لایروبی رودخانه‌ها، مسیل‌ها و کانالهای درون شهری تحت نظارت شهرداری


به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری ‍ معاونت خدمات شهری شهرداری کرمانشاه

مهندس رحیمی گفت: عملیات لایروبی رودخانه‌ها، مسیل‌ها و کانالهای درون شهری تحت نظارت شهرداری در جهت آمادگی در برابر تغییرات جوی در دستور کار است.

امیر رحیمی با بیان اینکه مسیر۴ونیم کیلومتر از کانال آبشوران محدوده خیابان دلگشا و پل چوبی لایروبی و لجن کشی انجام شده گفت: ۱۴کیلومتر دیگر از مسیر رودخانه قره سو تا مسیر تنگ کنشت و کانال چم بشیر و کیهانشهر در حال انجام می‌باشد.

وی تصریح کرد:یکی از مشکلات در فصل بارندگی آب گرفتگی معابر است که گاها موجب اختلال در رفت وآمد ومعضلات شهری و شهروندی شده و منجر به راه افتادن سیلاب می گردد.

مهندس رحیمی افزود:طبق تبصره۶ماده۹۶ قانون شهرداری‌ها، نگهداری اراضی کوچه‌های عمومی پیاده روها وبستر رودخانه های در محدوده شهر که مورد استفاده عموم است بر عهده مدیریت شهرداری‌هاست.

معاونت خدمات شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به قانون توزیع عادلانه آب مصوب سال۱۳۶۱ و آیین نامه مربوط به بستر وحریم رودخانه‌ها یاد آور شد: آبهای جاری در رودها وکانال‌های عمومی و رودخانه‌ها در اختیار وزارت نیرو می‌باشد و مسولیت کنترل نظارت ونگهداری آنها برای جلوگیری از سیلاب و ایجاد خسارت برعهده وزارت نیرو است.

وی بخشی از این مشکلات را برگرفته از مشکلات زیرساخت‌های شهری عنوان و خاطر نشان ساخت: فاز دوم طرح بلند مدت ساماندهی آب های سطحی در دست مطالعه می‌باشد.

رحیمی افزود: نیروهای خدمات شهرداری درتمام مناطق ۸ گانه در حال فعالیت هستند از شهروندان می خواهیم در حفظ بهداشت محیطی وجلوگیری ازریختن زباله در مسیر کانال‌ها، جوی‌ها و رودخانه خودداری فرمایند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمانشاه

  منبع خبر

  شهرداری کرمانشاه

  شهرداری کرمانشاه

  شهرداری کرمانشاه یک شهرداری در شهر کرمانشاه می باشد

   نظرات