ارائه طرح‌های حمایتی از آتش‌نشانان به صحن علنی شورا

ارائه طرح‌های حمایتی از آتش‌نشانان به صحن علنی شورا

ارائه طرح‌های حمایتی از آتش‌نشانان به صحن علنی شورا

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد مقدس گفت: حمایت از نیروی‌های آتش‌نشانی یکی از رویکردهای شورای پنجم شهر مشهد است و در همین راستا ۳ طرح حمایتی در کمیسیون خدمات شهری در دست تهیه است.
به گزارش پایگاه ‌اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمد حاجیان شهری ظهر امروز و در حاشیه آیین بهره‌برداری از ماشین‌آلات و تجهیزات آتش‌نشانی و نوسازی ناوگان خدمات‌شهری که همزمان با روز ملی ایمنی و آتش‌نشانی برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن این مناسبت، اظهارکرد: در حوزه توسعه شهر آنطور که شایسته است، متوازن پیش‌ نرفته‌ایم و در زمینه ایمنی نسبت به سایر جنبه‌ها عقب‌تر بوده و باید نسبت به جبران آن تعجیل شود.
حاجیان شهری با بیان اینکه مدیریت شهری اعم از شهرداری و شورای شهر تلاش‌های بسیاری در این زمینه انجام داده است، گفت: با این‌ وجود، تحقق توسعه متوازن حمایت‌های دولت را نیز می‌طلبد چرا که پرداختی از سمت آنها کم بوده و از سوی دیگر منابع مالی شهرداری محدود است.

وی تصریح کرد: در ایران سالانه بین ۱۰ تا ۲۰ هزار حادثه ناشی از حریق و یا امداد و نجات رخ می‌دهد که آمار چشمگیری است؛ با افزایش آگاهی مردم و ایمن‌سازی بیشتر می‌توان در جهت کاهش این آمار گام برداشت.
رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهد در ادامه به تشریح اهمیت آموزش همگانی در خصوص مقابله با حوادث پرداخت و اظهارکرد: آموزش‌های شهروندی در حوزه ایمنی بسیار مهم بوده و مانع خیلی از حوادث خواهد شد؛ در برنامه عملیاتی ۱۴۰۰-۹۷ شهرداری، موضوع آموزش شهروندی در تمامی حوزه‌ها و توجه ویژه به سمن‌ها مدنظر است.
حاجیان شهری افزود: مشهد مقدس بیش از ۳ میلیون نفر جمعیت دارد و تعداد زیادی دانش‌آموز نیز در خود جای داده است؛ این دو عامل، فرصت بسیار مغتنمی برای آموزش دادن به ایشان است.
وی خاطرنشان کرد: می‌توان با هماهنگی آموزش و پرورش به صورت مداوم در روزهایی مشخص به دانش‌آموزان گروه‌های سنی مختلف و تحصیلات متفاوت آموزش‌های مقابله با حوادث غیرمترقبه ارائه نمود؛ همچنین در سطح محلات با هماهنگی شوراهای اجتماعی محلات و دوام ثامن و ... می‌توان اطلاعات و آموزش های لازم به مردم عزیزمان ارائه داد.
حاجیان شهری در ادامه صحبت‌های خود به تشریح برنامه‌های کمیسیون خدمات شهری پرداخت و با بیان اینکه امسال حدود ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات برای خرید تجهیزات ایمنی در حوزه آتش‌نشانی و همچنین ۱۵ میلیارد تومان بودجه عمرانی حوزه خدمات آتش‌نشانی در نظر گرفته شده است، گفت: نیروی انسانی با انگیزه برای هر مجموعه‌ای حیاتی و مهم است؛ حمایت از نیروی انسانی یکی از اولویت‌های شورای پنجم شهر مشهد بوده و در همین راستا ۳ طرح حمایتی در کمیسیون خدمات شهری در دست تهیه است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات