بهره برداری از سه هزار و۲۶۴ واحد مسکن مهر در  استان هرمزگان

بهره برداری از سه هزار و۲۶۴ واحد مسکن مهر در استان هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان، احمد اصغری مهرآبادی در این مراسم که با حضور استاندار و برخی از نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن تقدیر از تمامی واحدهایی که برای ساخت مسکن مهر در کشور تلاش و همکاری میکنند گفت:در سطح کشور تا کنون ۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی که ۵۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از طریق بانک مسکن است اهدا و پنج هزار میلیارد از طریق بانک های عامل در شرف پرداخت است.

وی در ادامه بیان کرد: دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد در شهر و از همین محل ۴۲۰ هزار واحد در مناطق روستایی ساخته شده و تا به امروز دو میلیون و ۴۰۰ هزار واحد کار ساخت آن به اتمام رسیده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: در کنار موضوع مسکن که اهمیت زیادی دارد و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی هم به عنوان یک سیاست محوری در دستور کار دولت قرار گرفته، در دولت تدبیر و امید نیز تاکید زیادی بر تامین خدمات رونمایی و البته زیر بنایی شده است.

قائم‌ مقام وزارت راه و شهرسازی در امور مسکن مهر بیان کرد: بیش از هزار میلیارد تومان برای ساخت مدارس در سطح کشور اعتبار داده شده و نزدیک به ۵۰۰ هزار مدرسه شروع به ساخت شده است.

مهر آبادی اضافه کرد: حدود ۴۰۰ باب مدرسه در سطح کشور افتتاح و بهره برداری شده است و در شهریور با دو باب مدرسه در استان هرمزگان حدود مدرسه افتتاح شده است.

وی ادامه داد: نزدیک به ۵۰۰ باب مسجد شروع به ساخت شد که ۳۲۰ ساختمان آن به اتمام رسیده، در کنار اینها ۶۰ ساختمان کلانتری شروع کردیم و ۱۵ واحد مرکز درمانی که تمام اینها از اعتبار  وزارت خانه راه و شهرسازی بود است.

این مقام مسئول اظهار داشت: با توجه به کمک هایی که دولت برای احداث مدارس در نظر گرفته و ابلاغیه هایی که برای استانداران ارسال شده در خصوص کمک به احداث مدارس امیدواریم که طرح ها انجام و مشکلات در حوزه فضای اموزشی تربیتی رفع شود.

قائم‌ مقام وزارت راه و شهرسازی در امور مسکن مهر در خصوص مسکن مهر نیز افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دولت ها رویکردهای متفاوتی در این زمینه داشته اند که بر اساس آن قانون های متفاوتی در این زمینه تصویب و اجرایی شده، که میتوان به قانون اراضی شهری، زمین های استیجاری و تولید و عرضه مسکن و ...اشاره کرد.

مهر آبادی ادامه داد: با گذشت زمان و اجرای سیاست های مختلف تا به امروز و برنامه مسکن مهر ابتدا یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد توزیع استانی شد و در ادامه این مسیر تا کنون دو میلیون واحد به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه راه ها و شرایط بسیار زیادی برای خانه دار شدن افراد دیده شده گفت: ۵۰ هزار واحد با مجوز مجلس برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در نظر گرفته شده همچنین برای تحویل خانه های باقی مانده از مسکن مهر نیاز به تکمیل اعتبار است که امیدواریم این اعتبار تخصیص یابد.

این مقام مسئول افزود: برای تکمیل و تحویل مسکن مهر نهادهای زیادی موظف به همکاری هستند که در این زمینه کارگروهی با اعضای زیادی تشکیل شد که با تشکیل چندین جلسه پیگیری به کمبود ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل باقی پروژه ها رسیدیم.

مهر آبادی عنوان کرد: در این دولت بالغ بر یک میلیون واحد تکمیل و تحویل داده شده است که به صورت میانگین از دولت نهم و دهم سالانه ۲۰۰ هزار واحد در شهر تهیه و تحویل داده شده  که بی سابقه بوده است.

وی در پایان تصریح کرد: امیدواریم با تامین بودجه ۲۷۰ هزار واحد نزدیک به تحویل به زودی تکمیل و تحویل صاحبانشان داده شود.

مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان نیز در این مراسم ضمن تقدیر از حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی و تبریک آغاز سال جدید تحصیلی عنوان کرد: با افتتاح مدرسه ۱۸ کلاسه بندرعباس و ۱۲ کلاسه میناب تاثیر مثبتی را در توسعه فضای آموزشی در استان شاهد هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان در خصوص مدرسه ۱۸ کلاسه توضیح داد: این مدرسه با اعتباری بالغ بر ۳۴ میلیارد ریال در سه طبقه احداث شده است.

شیری افزود: برای سایت ۶۱۳ هکتاری پیامبر اعظم بندرعباس که قریب به ۲۸ هزار واحد ساکن هستند پیش بینی احداث ۱۸ مدرسه بوده که تا کنون موفق به راه اندازی و تکمیل ۶ باب آنها شده ایم.

وی همچنین از بهره برداری مراکز خدمات درمانی ۳۹ و ۵۶ هکتاری بندرعباس تا پایان سال جاری خبرداد و گفت: با بهره برداری از این مراکز جهش خوبی در توسعه و دسترسی همگانی به بهداشت و درمان صورت می گیرد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: از تعداد ۳۸ هزار و ۱۰۵ واحد مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر استان هرمزگان، تعداد ۳۱ هزار و ۶۳۸ واحد تاکنون افتتاح و به مردم تحویل داده شده است . و تعداد ۶ هزار و ۴۶۷ واحد در مراحل مختلفی از روند کار اجرایی قرار دارد.

مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان در پایان بیان داشت: تاکنون ۹ هزار و ۸۹۵ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به پروژه های مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر استان هرمزگان تعلق گرفته است.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان

    اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات