ششمین عملیات مهار آتش در هورالعظیم آغاز شد

ششمین عملیات مهار آتش در هورالعظیم آغاز شد

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان گفت: ششمین عملیات مهار آتش در بخش عراقی تالاب هورالعظیم صبح یکشنبه  با استفاده از هواپیمای آتشنشان  آغاز شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استان کیامرث حاجی زاده روز یکشنبه  اظهار داشت:  با توجه به وقوع آتش سوزی های متعدد در بخش عراقی تالاب هور العظیم  و به رغم چندین نوبت مهار نقاط آتش گرفته و نقاط دودزا و با توجه به مشکلات زیست محیطی ناشی از دود برای شهروندان شهرستان های هویزه، دشت آزادگان، حمیدیه، اهواز، کارون و برخی شهرهای اطراف در چند ماه اخیر  ششمین عملیات مهار آتش امروز در بخش عراقی اغاز شد.

وی افزود: به دنبال پیگیری های مسئولان استانی، برنامه ریزی ها صورت گرفت و یک فروند بالگرد     MI۱۷۱ و یک فروند هواپیمای توپولوف ۱۵۴آتشنشان  با هماهنگی و همکاری وزارت کشور، وزارت امور خارجه، وزارت دفاع و مرکز هوافضای سپاه پاسداران بلرای عملیات مهار اتش در منطقه مستقر شد.

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان بیان کرد: با شروع عملیات از صبح امروز ۲ نقطه دودزا  مهار شد و نقاط دیگر نیز در حال مهار شدن هستند.

وی یادآور شد: این هواپیما تخصصی است و نسبت به هواپیمای قبلی چابکتر عمل می کند که تلاش میکنیم تا پایان عملیات مهار آتش در منطقه حضور داشته باشد.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان

    منبع خبر

    اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان

    اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات