مراسم اختتامیه نمایشگاه و مسابقه خوشنویسی یادمان استاد محصص برگزار شد

مراسم اختتامیه نمایشگاه و مسابقه خوشنویسی یادمان استاد محصص برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ محمد درافشانی، رئیس این سازمان گفت: از آنجایی که انجمن خوشنویسان قزوین توسط استاد محصص مستشاری پایه گذاری شده است بر خود واجب دیدیم که در هفته خوشنویسی تجلیل شایسته ای از این شخصیت هنرمند داشته باشیم.

محمد درافشانی افزود: ۸۰ اثر از خوشنویسان استان قزوین و شهرهایی نظیر مراغه، ابهر، تهران، اصفهان، قم و ... در این نمایشگاه خوشنویسی در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

مهرزاد محصص مستشاری، رئیس انجمن خوشنویسان استان قزوین در این مراسم گفت: شهرداری به برند فرهنگی استان یعنی خوشنویسی نگاه ویژه داشته و در این راه همکاری خوبی با انجمن داشته است.

محصص مستشاری افزود: اولین نمایشگاه و مسابقه خوشنویسی یادمان استاد محصص مستشاری در استان برگزار شده است و با کمک انجمن خوشنویسان مقرر شد مسابقات ویژه ای برگزار شود و یک برنامه خوشنویسی سالانه به نام استاد محصص کلید بخورد.

وی بیان کرد: ۱۴ مهرماه سالروز درگذشت استاد محصص است و به همین بهانه مسابقه ای بین شاگردان ممتاز و فوق ممتاز برگزار شد.

رئیس انجمن خوشنویسان استان قزوین اظهار کرد: در این مسابقه ۱۰۰ اثر به دبیرخانه رسید و مورد داوری قرار گرفت و آثار منتخب نمایشگاه برگزیده شد.

محصص مستشاری افزود: نمایشگاه آثار خوشنویسی توسط استادان ممتاز و فوق ممتاز در رشته نستعلیق و شکسته نستعلیق برپا شده که برگزیدگان اجرای حضوری داشتند و برگزیدگان تعیین شدند.

وی یادآورشد: خلاء مسابقه استاد محصص در رشته خوشنویسی خالی بود زیرا در گذشته معمولا فقط اساتید شرکت می کردند و برای هنرجویان ممتاز و فوق ممتاز برنامه نداشتیم.

این مقام مسئول بیان کرد: این مسابقه می تواند به تقویت جایگاه خوشنویسی استان کمک کند و مصمم هستیم به صورت سالانه این مسابقه را در سطح کشوری برگزار کنیم و در این راستا از همکاری و توجه شورای شهر به امور فرهنگی و خوشنویسی قدردانی می کنیم.

گفتنی است؛ در این مراسم از خوشنویسان برتر که در مسابقه خوشنویسی حضوری یادمان استاد محصص مستشاری شرکت کرده بود، تجلیل شد که در بخش رشته شکسته نستعلیق، سعید خدادادبیگی از قزوین شایسته تقدیر شد و به ترتیب مریم بابایی، اکرم نیکو و معصومه خورشیدی همگی از قزوین به عنوان نفرات نخست تا سوم معرفی شدند.

در بخش شکسته نستعلیق فوق ممتاز نیز ضمن تقدیر از نرگس خاکدان، زهرا کاظمی از قزوین، میثم صدری از تهران و شکوفه یوسفی از قزوین به عنوان نفرات اول تا سوم انتخاب شدند.جایزه نفرات نخست تا سوم رشته نستعلیق ممتاز نیز به ترتیب به داود مجیدی، علی ملاکاظمی و معصومه حسن نژاد از قزوین رسید و از حمید سبد بافان نیز تقدیر به عمل آمد.همچنین رتبه نخست تا سوم نستعلیق فوق ممتاز نیز به داریوش سلیمی، حمیدرضا سلیمانی و حسن قنبری از قزوین تعلق یافت و اثر احمد رسولی از تهران شایسته تقدیر شد.

در این مراسم میثاق نامه خوشنویسی برای تداوم برگزاری مسابقه و نمایشگاه خوشنویسی یادمان استاد محصص مستشاری بنیان گذار انجمن خوشنویسان استان قزوین امضا شد .

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات