۲۳ دستگاه اتوبوس جدید درون‌شهری وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر قم می‌شود

۲۳ دستگاه اتوبوس جدید درون‌شهری وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر قم می‌شود

عباس ذاکریان با اشاره به برخی از مشکلات حمل‌و نقل در ناوگان اتوبوسرانی شهر قم اظهار داشت: فرسودگی ناوگان حمل‌و نقل شهری از معضلات و مشکلات اصلی اتوبوسرانی شهر قم است.
وی لایحه اخیر شورای شهر قم برای اخذ مجوز اصلاحیه مصوبه موضوع انتشار اوراق مشارکت سال ۹۷ به میزان ۷۰۰۰ میلیارد ریال افزود: برای نخستین بار بوده که در کنار راه‌اندازی و افتتاح از قطار شهری، خرید و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی نیز به این لایحه در دو سال گذشته اضافه‌شده است.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم را ضروری دانست و گفت: طرح نوسازی ناوگان اتوبوسرانی در دست‌کار بوده که طبق آن باید ۵۰ درصد از هزینه از طریق دولت تامین‌ شده و ۱۸ درصد آورده این طرح به‌ صورت نقدی توسط شهرداری تامین می‌شود.
ذاکریان با اشاره به سیاست‌های ملی در نوسازی ناوگان اتوبوسرانی ابراز کرد: در طرح نوسازی ناوگان اتوبوسرانی متاسفانه در سال ۹۷ برای اتوبوس‌های درون‌شهری سهمیه‌ای در نظر گرفته نشده و این طرح بیشتر ناظر به اتوبوس‌های برون‌شهری بوده است.
وی با تاکید بر اضافه شدن ۲۳ دستگاه اتوبوس جدید درون‌شهری به ظرفیت ناوگان اتوبوسرانی شهر قم گفت: در طی ماه‌های گذشته ۵۰ دستگاه اتوبوس وارد ناوگان شده و در دو ماه  آینده نیز ۲۳ دستگاه جدید وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر قم می‌شود.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به خرید ۲۳ دستگاه اتوبوس جدید ابراز کرد: این اتوبوس‌ها با استاندارد یورو ۳ بوده که ممکن بوده با توجه به برخی عوامل و استانداردها در زمینهٔ شماره‌گذاری با مشکلاتی روبه‌رو شود.
ذاکریان با مناسب دانستن سطح کیفی ۲۳ دستگاه اتوبوس دوره شهری جدید در دست خریداری شهرداری قم بیان کرد: موتور این اتوبوس‌ها از بهترین‌ها در نوع خود است، قبل از خرید نهایی این اتوبوس‌ها به مدت یک هفته به‌صورت آزمایشی در سطح شهر تردد می‌کنند.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: در ایام اربعین حسینی(ع) بالغ‌ بر ۶۰ دستگاه اتوبوس درون‌شهری شهرداری قم جابه‌جایی زائران پیاده‌روی حماسی اربعین را در مرزهای غربی و طول مسیر پیاده‌روی انجام می‌دهند.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری قم

  منبع خبر

  شهرداری قم

  شهرداری قم

  شهرداری قم یک شهرداری در شهر قم می باشد

   نظرات