مهندس مهدلو شهردار زرند:ساخت بوستان میراث کهن در دستور کار شهرداری زرند قرار گرفت .

مهندس مهدلو شهردار زرند:ساخت بوستان میراث کهن در دستور کار شهرداری زرند قرار گرفت .

مهندس محمد رضا مهدلو شهردار زرند از طراحی و ساخت بوستان کهن در ورودی شهرک رزمندگان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری زرند مهندس مهدلو ضمن بازدید از روند جمع آوری و تسطیح این بوستان گفت: باتوجه به اینکه شهر زرند دارای پتانسیل های خوبی در زمینه ذغالسنگ و دیرینه شناسی همچون کشف اولین ردپای دایناسور و وجود معادن فراوان زغال سنگ که گویای تاریخ کهن این شهرستان می باشد این شهرداری در نظر دارد بوستانی را در این خصوص ساماندهی و به بهره برداری برساند .

مهندس محمد رضا مهدلو با اعلام اینکه این مجموعه به یک بوستان آموزشی تبدیل خواهد شدگفت:ساخت و نصب مجسمه های دایناسور ،نصب رد پای و نصب اطلاعات دایناسورها، و همچنین استفاده از فسیل های ذغالسنگ و... از مهمترین برنامه هائیست که در این بوستان به اجرا گذاشته خواهد شد .

منتخب شورای شهر زرند در ادامه به ایجاد یک بخش در این بوستان به یاد معدن چیان ذغالسنگ اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بخش عظیمی از شهروندان زرندی نیروهای کار معادن ذغالسنگ بوده اند مقرر شده است بخشی از این بوستان به معرفی پتانسیل معادن ذغالسنگ و این قشر زحمت کش اختصاص داده شود.

این مقام مسئول به مساحت این بوستان اشاره با اعلام اینکه بیش از ۶۲۰۰متر مربع از این بوستان بهسازی خواهد شد گفت:برای راه اندازی این مجموعه بیش از ۶۰۰۰متر مربع کف سازی ،نصب وسائل تندرستی ,مسیرپیاده رو ,طراحی مسیر دوچرخه سواری و..در نظر گرفته شده است .

[if gte mso ۹]> Normal ۰ false false false EN-US X-NONE AR-SA لینک اصل خبر در سایت شهرداری زرند

    منبع خبر

    شهرداری زرند

    شهرداری زرند یک شهرداری در شهر زرند می باشد

      نظرات