در آستانه اربعین حسینی (ع)؛ نمایشگاه بزرگ "از کربلا تا شام" در کرمانشاه افتتاح خواهد شد

در آستانه اربعین حسینی (ع)؛ نمایشگاه بزرگ "از کربلا تا شام" در کرمانشاه افتتاح خواهد شد


در آستانه اربعین حسینی (ع) نمایشگاه بزرگ "از کربلا تا شام" هفته آینده در پارک شاهد کرمانشاه رسما افتتاح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه، این نمایشگاه با همت سپاه پاسداران نبی اکرم (ص)، شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمانشاه و دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه از روز شنبه ۲۸ مهرماه در محل پارک شاهد افتتاح خواهد شد.

مهدی عبدالمالکی رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در این مورد گفت: کرمانشاه با وجود دارا بودن مردمانی که شهره محبان اهل بیت علیهم السلام هستند، در طول تاریخ افتخار میزبانی زوار امام حسین (ع) را برای خود ثبت کرده است. استانی که در گذر تاریخ و در دوران دفاع مقدس، جوانان کربلایی اش نقش آفرینی ویژه ای در حماسه آفرینی و میهن پرستی داشتند و در منزل اخیر خود با هدیه ۱۵ لاله گلگون کفن به عنوان شهدای مدافع حرم، احیاگر مسیری بودند که از کربلا آغاز شده و به شام رسیده و در پی وصال به منتقم به خون سالار شهدا، حضرت قائم (عج) می باشد.

وی با اشاره به اهمیت برپایی این نمایشگاه، ارتباط نسل امروز با ارزش های دفاع مقدس را از ضروریات کنونی عنوان کرد و افزود: این نمایشگاه در راستای رسالت فرهنگی و با همکاری فرماندهان و بسیجیان سلحشور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سپاه سرافراز نبی اکرم (ص)، دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه و دانشجویان خوش فکر و خلاق و انقلابی (موسسه فرهنگی و هنری ثائر) و مقارن با آغاز همایش عظیم پیاده روی اربعین حسینی، با عنوان نمایشگاه "از کربلا تا شام" برپا شده است.

وی خاطرنشان ساخت: در این نمایشگاه که حاصل ۵۰ روز فعالیت شبانه روزی و مستمر جوانان دانشجوی بسیجی کرمانشاه است شش بخش مجزا از واقعه کربلا، تحولات آغازین جنگ تحمیلی و اعزام اولین نیروهای مقاومت از کرمانشاه، تجربه شهر کرمانشاه در بمباران های شدید هوایی، جلوه هایی از جبهه های غرب کشور و عملیات ها و نهایتا حرم حضرت زینب (س) و یادمان شهدای مدافع حرم کرمانشاه طراحی و بازسازی شده است.

عبدالماکی با اشاره به افتتاح نمایشگاه در روز شنبه ۲۸ مهرماه و با دعوت از همشهریان شریف کرمانشاهی جهت بازدید از این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه از روز جمعه ۲۷ مهرماه در ساعات ۱۱ صبح، ۱۷ و ۱۹ عصر بر روی علاقمندان فرهنگ ایثار و شهادت باز خواهد بود.

وی در پایان ضمن قدردانی از پیگیری های فرماندار و شهردار محترم کرمانشاه در برپایی این نمایشگاه از همکاری پالایشگاه کرمانشاه، سازمان فنی و حرفه ای، شهرداری منطقه یک، سازمان موتوری شهرداری، اداره برق، سپاه ناحیه کرمانشاه و لشکر ۲۹ نبی اکرم (ص) تشکر کرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمانشاه

  منبع خبر

  شهرداری کرمانشاه

  شهرداری کرمانشاه

  شهرداری کرمانشاه یک شهرداری در شهر کرمانشاه می باشد

   نظرات