تلاش برای تکمیل زیرساخت ها و خدمات شهری در منطقه گلمان ارومیه

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی، مدیرکل راه و شهرسازی استان در این جلسه گفت: سایت مسکن مهر گلمان ارومیه دارای یک هزار و ۱۳۸ واحد چند خانواری و دو هزار و ۶۸۸ واحدآپارتمانی در قالب ۳۳ تعاونی می باشد که دارای پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد بوده که از این تعداد دو هزار و ۱۴۸ واحدمسکونی افتتاح شده است.

ابراهیم مبارک قدم افزود : از مجموع تسهیلات مصوب به مبلغ۷۸۴ هزار و ۴۸۴ میلیون ریال مبلغ۷۴۲هزار و ۹۶۵ میلیون ریال در وجه شرکت تعاونی های مسکن مهر پرداخت گردیده و تعداد یک هزار و ۵۱۳ واحد اقدام به فروش اقساط تدریجی نموده اند.
مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی اظهار کرد : از محل یارانه های مسکن مهر مبلغ ۸ میلیارد و ۵۲۸ میلیون ریال برای کمک به آماده سازی و احداث دیوار حائل به شرکت های تعاونی پرداخت شده است.
وی خاطر نشان کرد : از جمله خدمات روبنایی منطقه گلمان می توان به احداث دو مدرسه ۱۰ و ۱۲ کلاسه - یک باب مسجد - درمانگاه - باشگاه ورزشی – نانوایی و مرکز تجاری که در دست بهره برداری می باشند اشاره کرد .

ابراهیم مبارک قدم تصریح کرد : باتوجه به اینکه گلمان بخشی از توسعه منفصل شهر ارومیه بوده و به تصویب شورایعالی شهرسازی و معماری ایران رسیده لذا به عنوان محدوده شهر ارومیه قلمداد می شود و در این راستا جهت تامین مسکن اقشار مختلف جامعه یک هزار و ۷۸۴ واحدمسکونی به شکل پروژه های انبوه سازی در این منطقه احداث می شود.