استفاده از جلیقه ضد گلوله در ماموریت های محیط بانان اجباری شد

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در بخشنامه عیسی کلانتری خطاب به مدیران کل حفاظت محیط زیست استان ها آمده است: محیط بانان در سازمان حفاظت محیط زیست، حفاظت و کنترل عرصه های طبیعی کشور اعم از: دریایی، تالابی، خشکی و بالاخص مناطق چهارگانه تحت مدیریت و نیز حیات وحش درون این عرصه‌ها را برعهده دارند. در شرایط کاری، وضعیتی شبیه به نیروی انتظامی و بسیار مخاطره انگیزتر (همانند: دریا، کویر، صحرا، صخره ها، جانوران وحشی و برخورد لحظه ای با متخلفین شکار و صید) مواجه هستند.

یکی از تجهیزات انفرادی که می تواند در برابر بسیاری از خطرهای احتمالی تا حد زیادی ضامن حفظ حیات و باعث کاهش حوادث اسف‌بار گردد، جلیقه های ضدگلوله است، که اخیراً با تلاش و همت برخی از عزیزان دلسوز خریداری و در اختیار قرار داده شده است.

اگرچه این جلیقه‌ها نمی‌تواند در مقابل همه نوع سلاح‌ها صد در صد ضد گلوله و خنثی ساز باشد، لیکن در هنگام ماموریت‌ها و گشت و گذار در منطقه، علی‌الخصوص در هنگام انجام عملیات که میزان خطرات بالاست باید پوشیده شود. بی تردید، این اقدام بخاطر فقدان روش‌های مناسب دیگر، در اغلب کشورها متداول و ضریب زنده ماندن را افزایش داده و مامورین را در برابر بسیاری از حوادث ناگوار حتمی، با کاهش آسیب وارده محافظت می‌کند

معهذا، انتظار دارد، مدیران کل محترم استان ها، مفاد این بخشنامه را به تمامی واحدهای تابعه ابلاغ و در رعایت دقیق آن نظارت کامل داشته باشند، تا از وقوع حوادث اسفبار قویاً پیشگیری شود.

بدیهی است، آموزش نحوه استفاده صحیح و نگهداری اینگونه تجهیزات انفرادی بر عهده فرماندهی یگان حفاظت سازمان محیط زیست خواهد بود.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهکيلويه و بويراحمد

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهکيلويه و بويراحمد

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهکيلويه و بويراحمد یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات