مهندس علی نیا: نمایشگاه پدافند غیر عامل می تواند در فرهنگ و نهادینه سازی مثمرثمر باشد

مهندس علی نیا: نمایشگاه پدافند غیر عامل می تواند در فرهنگ و نهادینه سازی مثمرثمر باشد

مهندس علی نیا: نمایشگاه پدافند غیر عامل می تواند در فرهنگ و نهادینه سازی مثمرثمر باشدمهندس علی نیا ضمن گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل، به نقش مبحث ۲۱ مقررات ملی ساختمان در صنعت ساختمان اشاره و بیان داشت: پدافندغیرعامل با مفهوم حفظ جان و مال مردم در برابر حوادث، تهدیدات، استمرار فعالیت اساسی و ضروری مردم در شرایط بحران از اهمیت خاصی برخوردار است. پدافند را می توان پایدارترین، ارزانترین و صلح آمیزترین روش دفاعی نام برد که برای جایگاه آن در صنعت ساختمان مبحث ۲۱ مقررات ملی ابلاغ شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی با اشاره به جلسات گذشته پدافند اظهار داشت: در صنعت ساختمان با بهره گیری از ظرفیت های سازمان می توان در پروژه های گروه د و خاص بحث پدافند غیرعامل را اجرائی نمود که در این راه مستلزم بکارگیری نیروی انسانی آموزش دیده می باشد.

سیف اله علی نیا افزود: بحث شکل گیری کمیسیون پدافند غیرعامل با حضور نیروهای دانشگاهی و مهندسان با تجربه در این زمینه در دستور کار هیات مدیره قرار خواهد گرفت.

وی همچنین در خصوص برپایی نمایشگاه دستاوردهای پدافند غیرعامل در هفته جاری در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: این نمایشگاه طبق برنامه سالیانه برگزار شده که جهت فرهنگ و نهادینه سازی پدافند غیرعامل می تواند مثمرثمر باشد که سازمان نظام مهندسی به همراه اداره کل راه و شهرسازی دارای غرفه می باشد که همگرایی نهادهایی در حوزه ساخت و ساز در معرفی مبحث ۲۱ مقررات ملی را به اطلاع مهندسان برساند.


لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران یک انجمن در شهر ساری می باشد

   نظرات