نشست صمیمی انجمن اهالی قلم شمال با کوروش یوسفی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری + تصاویر

نشست صمیمی انجمن اهالی قلم شمال با کوروش یوسفی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری + تصاویر

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ساری، در این نشست که از ساعت ۹ صبح روز پنج شنبه دهم آبان ماه ۹۷ در تالار جلسات شورای شهر برگزار شد، اعضای انجمن اهالی قلم شمال که غالباً از معلمان جوان تشکیل شده است، به بیان مشکلات و نقطه نظرات خود در حوزه آموزش و پرورش پرداختند.

کوروش یوسفی ساداتی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری در این نشست با بیان اینکه این چندمین جلسه ما با یکدیگر است، اظهار داشت: در جلسات و نشست های قبلی به شناخت های مشترکی از هم رسیده ایم و خوشحالم که این ارتباط در حال تنگاتنگ تر شدن است.

وی آموزش و پرورش را دستگاه فرهنگ ساز و سنگ بنای توسعه کشور خواند و تصریح کرد: نقش معلمان در این توسعه، بی بدیل و انکارناپذیر است لذا باید توجه خاصی به این قشر زحمتکش در جامعه داشت.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۸ بر اساس اصل ششم قانون اساسی و با انتخاب مستقیم مردم آغاز بکار نموده اند، افزود: تصمیم گیری های کلان در شهرها همچون عمران و آبادانی، حمل و نقل و ترافیک، خدمات رفاهی، توسعه فضای سبز، امورات فرهنگی و... از جمله اختیارات شوراهاست که البته مدیریت شهری در ساری بعنوان مرکز استان مازندران به اندیشه های موثری چون معلمان و چنین انجمن هایی نیاز وافر دارد.

وی اقدام انجمن اهالی قلم شمال در تجلیل از معلمان در هفته معلم در اردیبهشت ماه سال جاری را ستودنی خواند و اذعان داشت: اینکه یک انجمن مردم نهاد غیر دولتی و غیر سیاسی برای اولین بار از معلمان تجلیل بعمل آورده برای بنده بعنوان یک معلم تحسین برانگیز است و من پس از آن در بسیاری از سخنرانی هایم در برنامه های مختلف از این حرکت قابل توجه تقدیر نموده ام.

یوسفی حمایت از افراد کم بضاعت و بی بضاعت توسط انجمن را وجد آور توصیف کرد و افزود: این حس نوع دوستی در انجمنی مردم نهاد برایم بسیار ارزشمند است چرا که در عین حال، مسئولانی را می شناسم که مشکلات و معضلات را می بینند اما خم به ابرو نمی آورند.

وی با بیان اینکه متاسفانه آموزش و پرورش را درگیر زد و بندهای سیاسی نموده اند، خاطرنشان کرد: بسیاری از دانش آموزان از حداقل بضاعت برای تحصیل محروم هستند که همین آسیب ها در آموزش و پرورش باعث شده تا رسیدگی به آنها مغفول بماند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری که خود از جرگه معلمان می باشد، اختلاف اندیشه و تفکرات بین نسل ها را اصلی ترین آفت کشورهای در حال توسعه قلمداد کرد و افزود: نزدیک کردن این نسل ها به یکدیگر که کار بسیار دشواری است بر عهده معلمان می باشد و اقدام انجمن اهالی قلم شمال در ارائه مشاوره به دانش آموزان کم بضاعت در همین راستاست که جای قدردانی دارد.

وی در پایان با تاکید بر همکاری های متقابل شورای شهر و شهرداری ساری با آموزش و پرورش در سالهای اخیر، آمادگی کامل مدیریت شهری برای تداوم این روند را اعلام کرد.

گفتنی است، مشاوره به افراد کم بضاعت و بی بضاعت در چهارشنبه پایانی هر ماه در مدارس و همچنین حمایت از آنها در فصل شروع مدارس از جمله مهم ترین دستورات کار انجمن اهالی قلم شمال است که توسط مسئولان این انجمن در نشست عنوان شد.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر ساری

    منبع خبر

    شورای شهر ساری

    شورای شهر ساری یک شورای شهر در شهر ساری می باشد

      نظرات