آغاز عملیات بهسازی محور سیاحتی، زیارتی صیدون به اسلام آباد در باغملک

آغاز عملیات بهسازی محور سیاحتی، زیارتی صیدون به اسلام آباد در باغملک

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، اسماعیل نجار در سفر به استان خوزستان با حضور در شهرستان باغملک پروژه تعریض، بهسازی و روکش آسفالت محور صیدون به اسلام آباد را کلنگ زنی کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان در این آیین اظهار داشت: این پروژه یکی از مطالبات به حق مردم منطقه بوده که با پیگیری های نماینده محترم مردم ایذه و باغملک در مجلس امروز عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

عباس پورسلان افزود:طول این پروژه ۶ و نیم کیلومتر است که با اتمام آن  عرض مسیر از ۵ به ۹ متر افزایش می یابد که این مهم تسهیل تردد و کاهش سوانح جاده ای را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: این پروژه با هدف کاهش تصادفات جاده‌ای، افزایش ایمنی راه و همچنین کاهش ترافیک مسیر اجرایی خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان اضافه کرد: اعتبار مورد نیاز برای اجرای تعریض، بهسازی و روکش آسفالت محور صیدون به اسلام آباد ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است و در مدت زمان ۸ ماه اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این مسیر یک مسیر سیاحتی ، زیارتی است اظهار داشت: محور صیدون به اسلام آباد یکی از راههای ارتباطی و مواصلاتی بین استانهای خوزستان و کهکیلویه و بویر احمد است.

رئیس اداره راه و شهرسازی باغملک نیز گفت: بیش از ۱۲ هزار نفر از اهالی بخش صیدون از این مسیر تردد می کنند.

ابراهیم شیخ افزود: با اجرایی شدن این پروژه برخی از محصولات کشاورزی این منطقه در کوتاهترین زمان ممکن به بازار مصرف می رسند که این مهم در بهبود شرایط اقتصادی منطقه نقش بسزایی دارد.

در این مراسم استاندار خوزستان، مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان و مدیرکل مدیریت بحران استان، اسماعیل نجار را همراهی کردند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان

    اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات