افزایش ۱۰ درصدی کرایه تاکسی‌ها از امروز اجرایی می‌شود/ نصب برچسب ...

افزایش ۱۰ درصدی کرایه تاکسی‌ها از امروز اجرایی می‌شود/ نصب برچسب ...

افزایش ۱۰ درصدی کرایه تاکسی‌ها از امروز اجرایی می‌شود/ نصب برچسب کرایه‌های جدید برای اطلاع مسافران در تاکسی الزامی است

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد مقدس گفت: افزایش ۱۰ درصدی کرایه تاکسی‌ها از امروز با تغییر کرایه در تاکسیمترها آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، سید مهدی علوی‌مقدم امروز در برنامه زنده رادیویی "شهرما" در این خصوص افزود: براساس مصوبه شورای شهر مشهد مبنی بر افزایش ۱۰ درصدی کرایه تاکسی و تایید هیات مدیره سازمان از امروزسه شنبه ۲۲ آبان ماه با تنظیم تاکسیمترها طبق کرایه‌های جدید آغاز می‌شود.
وی اضافه کرد: در این راستا تاکسیرانان تاکسی‌های خطی و شهری می‌توانند از امروز سه شنبه ۲۲ و فردا چهارشنبه ۲۳ آبان ماه از ساعت ۸ الی ۱۴ برای تغییر کرایه‌ها در تاکسیمترهای تاکسی‌های خود به تعمیرگاه تاکسیرانی واقع در بولوار شهدای تاکسیرانی مراجعه کنند.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد مقدس تصریح کرد: همچنین تغییر کرایه در تاکسیمترهای تاکسی‌های ویژه فرودگاه نیز عصر چهارشنبه ۲۳ آبان از ساعت ۱۶ به بعد در همان محل انجام خواهد شد.
علوی‌مقدم با بیان اینکه پنجشنبه ۲۴ آبان نیز از ساعت ۸ الی ۱۴ تغییر قیمت در تاکسیمترهای تاکسی‌های ویژه پایانه مسافربری و راه‌آهن انجام می‌شود، اظهار کرد: همچنین تغییر کرایه در تاکسیمترهای تاکسی‌های بیسیم و آژانس‌ها جمعه ۲۵ آبان ماه انجام می‌شود.
وی گفت: شنبه و یکشنبه هفته آینده ۲۶ و۲۷ آبان نیز کلیه تاکسی‌های که نتوانسته‌اند در زمان‌های مشخص شده جهت تغییر قیمت در تاکسیمترهایشان مراجعه کنند می‌توانند با مراجعه به تعمیرگاه تاکسیرانی این کار را انجام دهند.
وی افزود: تاکسیرانان باید به این نکته توجه داشته باشند که ملزم به نصب برچسب کرایه‌های جدید برای اطلاع مسافران در تاکسی‌های خود هستند.
مدیرعامل سازمان مدیریت ونظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد مقدس در ادامه به طرح مناسبسازی تاکسی‌ها برای استفاده معلولان و جانبازان اشاره و اظهار کرد: یکی از اقدامات خوبی که در این دوره انجام شد بحث مناسب‌سازی حمل و نقل عمومی برای استفاده معلولان و جانبازان عزیز است.
وی اضافه کرد: در این خصوص ما دو طرح در دست اجرا داریم یکی مناسب‌سازی خودروهای ون، که در این حوزه و در فاز اول مقرر شد ۱۰ دستگاه ون به دستگاه‌های بالابر تجهیز شوند که بخشی از این کار انجام شده است.
علوی‌مقدم ادامه داد: در کنار این اقدام تجهیزات بالابر از سوی شهرداری در اختیار رانندگانی که تمایل داشته باشند خودروهای ون خود را مجهز به بالابر برای استفاده معلولان و جانبازان کنند به صورت رایگان قرار داده خواهد شد.
وی گفت: علاوه بر این بخشی از هزینه‌های جابجایی معلولان را شهرداری مشهد به صورت یارانه پرداخت می‌کند که این موضوع باعث انتفاع این کار برای تاکسیرانان می‌شود لذا از افرادی که دارای خودروهای ون هستند چه با پلاک تاکسی و چه پلاک شخصی و تمایل به نصب این تجهیزات دارند درخواست می‌شود با توجه به محدود بودن این تجهیزات تقاضای خود را به تاکسیرانی ارائه دهند.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد مقدس افزود: همچنین درنظر گرفته شده است در فاز دوم این طرح ۵۰ دستگاه تاکسی سمند را برای استفاده معلولان و جانبازان تجهیز و مناسب‌سازی کنیم.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات