بهره مندی از پیاده راه فرهنگی برای آموزش به بیماران دیابتی

بهره مندی از پیاده راه فرهنگی برای آموزش به بیماران دیابتی

رئیس کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت:
بهره مندی از پیاده راه فرهنگی برای آموزش به بیماران دیابتی
رئیس کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت: بهره مندی از پیاده راه فرهنگی برای آموزش به بیماران دیابتی
رئیس کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت گفت: پیاده راه فرهنگی رشت از ظرفیت مناسبی به منظور ارائه آموزش های لازم در حوزه پیشگیری و درمان برای مبتلایان به بیماری هایی از جمله دیابت و غیره برخوردار است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت فاطمه شیرزاد در اولین همایش دیابت و خانواده که برای نخستین بار و به همت کلینیک تخصصی دیابت سیمرغ در رشت برگزار شد اظهار کرد: با توجه به تغییر سبک زندگی و تغذیه امروزی ، آمار مبتلایان به بیماری هایی از جمله دیابت و غیره روز به روز در حال افزایش بوده و این زنگ خطری جدی برای جامعه محسوب می شود.
وی با اشاره به نقش مدیریت شهری در تامین و حفظ سلامت شهروندان افزود: ایجاد مکان های عمومی به منظور انجام ورزش همگانی ، ایجاد کلینیک های تخصصی و غیره از جمله مواردی است که مدیریت شهری می تواند در آن به ایفای نقش بپردازد.
شیرزاد با ابراز نگرانی از گسترش بیماری دیابت در اقشار ضعیف جامعه بیان کرد: یقینا پرداختن به مباحث پیشگیری و درمان در این گونه از بیماری ها هزینه هایی به بیماران و خانواده های آنان تحمیل کرده که در شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه بسیاری از خانواده ها بالاخص اقشار ضعیف جامعه توان پرداخت چنین هزینه هایی را ندارند.
رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت به ارائه آموزش های همگانی در پیاده راه فرهنگی رشت و ... اشاره کرد و گفت: ارائه آموزش های همگانی رایگان در چنین فضاهایی می تواند در شناخت و آگاهی شهروندان نسبت به چنین بیماری هایی افزایش نقش موثری ایفا کند.
لینک اصل خبر در سایت شورای شهر رشت

    منبع خبر

    شورای شهر رشت

    شورای شهر رشت یک شورای شهر در شهر رشت می باشد

      نظرات