تقاضای تخفیف در حکم محیط‌بان منطقه «نشر» را داریم

به گزارش خبرنگار مهر ، جمشید محبت خانی عصر چهارشنبه با حضور در مناطق حفاظت شده استان همدان و در جمع خبرنگاران، گفت: حدود ۲ سال پیش و در سال ۹۵ تعدادی از متخلفین وارد مناطق چهارگانه محیط زیست شده و اقدام به شکار غیرقانونی کردند.
وی ادامه داد: در این اتفاق قبل از توقیف خودرو و پس از شلیک گلوله به خودرو یک نفر از سرنشینان جانش را از دست می دهد.
محبت خانی افزود: یکی دیگر از سرنشینان نیز بعد از خروج از خودرو متواری شده و محیط بان ما به تعقیب وی ادامه می دهد و در حال دویدن اقدام به تیر اندازی می کند که متاسفانه به متهم یا مقتول اصابت می کند و مجروح می شود.
وی با اشاره به اظهارات محیط بان همدانی گفت: بنا بر اظهارات وی تیر اندازی عمدی نبوده اما بعد از آنکه ایست می دهد تفنگ را به قصد تیر اندازی هوایی به بالا می آورد ولی با توجه به ناهموار بودن مسیر قبل از بالا آمدن کامل تفنگ، گلوله رها می شود.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور تاکید کرد: به عقیده بنده این حادثه به صورت سهوی رخ داده، چندین بار حضور در محل و شرایط موجود، این موضوع را تایید می کند.
وی با بیان اینکه محیط بان ما بعد از شلیک گلوله متهم را به بیمارستان منتقل می کند و متهم بعد از ۱۰ یا ۱۵ روز از دنیا می رود، گفت: متاسفانه بعد از دو سال، دادگاه ما را محکوم به قصاص کرده اما فرصتی وجود دارد که پرونده در دیوان عالی کشور بررسی شود.
وی افزود: محیط بان ضمن اینکه ضابط خاص قضایی است بعد از انجام مراحل هشداری قبل از تیراندازی، اقدام به شلیک گلوله کرده است.
وی با اشاره به محکومیت ۳ میلیارد تومانی محیط بانان در حوادث غیر عمد، گفت: طی لایحه ای که با توجه به ماده ۱۴ و ۱۵ بکار گیری سلاح تنظیم و تقدیم مجلس شده است حمایت از محیط بانان در شرایط مشابه پیش بینی شده است.
وی افزود: در حال حاضر هیچ محیط بانی بخاطر دیه در زندان های کشور نیست.
مدیرکل محیط زیست همدان نیز با بیان اینکه امروز بابت پیگیری پرونده محکومیت محیط بان همدانی «سعید مومیوند» که از دوسال پیش به اتهام قتل عمد در زندان است، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور در منطقه وقوع حادثه حاضر شد، گفت: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با توجه به تخصص در جریان کامل موضوع است و بیش از ۴ یا ۵ مرتبه برای پیگیری موضوع به استان همدان سفر کرده است.
عادل عربی گفت: در سال ۹۰ یکی از محیط بانان استان همدان در مناطق حفاظت شده حین ماموریت به شهادت رسید.
وی با بیان اینکه در کشور ۱۲۳ شهید و بیش از ۲۴۰ جانباز در راه حفاظت از محیط زیست تقدیم شده است، گفت: استان همدان نیز دارای یک شهید و یک جانباز است.
وی با اشاره به نقش رسانه ها در فرهنگ سازی ماموریت های محیط زیست در کشور و مظلومیت این قشر زحمتکش، گفت: امیدواریم با توجه به حضور فرمانده حفاظت محیط زیست کشور و با توجه به اینکه از جنس محیط بانان هستند حمایت های قانونی بیشتر، بیش از پیش برای این قشر در نظر گرفته شود.
https://www.mehrnews.com/news/۴۴۵۸۷۵۹/%D۸%AA%D۹%۸۲%D۸%A۷%D۸%B۶%D۸%A۷%DB%۸C-%D۸%AA%D۸%AE%D۹%۸۱%DB%۸C%D۹%۸۱-%D۸%AF%D۸%B۱-%D۸%AD%DA%A۹%D۹%۸۵-%D۹%۸۵%D۸%AD%DB%۸C%D۸%B۷-%D۸%A۸%D۸%A۷%D۹%۸۶-%D۹%۸۵%D۹%۸۶%D۸%B۷%D۹%۸۲%D۹%۸۷-%D۹%۸۶%D۸%B۴%D۸%B۱-%D۸%B۱%D۸%A۷-%D۸%AF%D۸%A۷%D۸%B۱%DB%۸C%D۹%۸۵

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات