رای قصاص نفس برای محیط بان  منطقه حفاظت شده نشر/محیط زیست تقاضای تخفیف در حکم محیط بان دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان حدود ۲ سال پیش، در سال ۹۵ تعدادی از متخلفین شکار و صید وارد منطقه حفاظت شده نشر همدان شده و اقدام به شکار غیرقانونی کردند. محیط بانان منطقه حسب وظیفه اقدام به تعقیب و گریز با متخلفان پس از توقیف خودرو کردند که در این حین یکی از محیط بانان پس از فرمان ایست، و در حال دویدن، تفنگ را به قصد تیر اندازی هوایی به بالا می آورد ولی با توجه به ناهموار بودن مسیر، قبل از بالا آمدن کامل تفنگ، گلوله رها می شود که متاسفانه به مقتول اصابت می کند و مجروح می شود.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور در این خصوص گفت: به عقیده بنده این حادثه به صورت سهوی رخ داده، چندین بار حضور در محل و شرایط موجود، این موضوع را تایید می کند و تقاضای تخفیف در حکم محیط‌بان منطقه «نشر» را داریم.
جمشید محبت خانی با حضور در مناطق حفاظت شده نشر همدان با بیان اینکه محیط بان بعد از شلیک گلوله متهم را به بیمارستان منتقل می کند و متهم بعد از ۱۰ یا ۱۵ روز از دنیا می رود، گفت: متاسفانه بعد از دو سال، دادگاه ما را محکوم به قصاص کرده اما فرصتی وجود دارد که پرونده در دیوان عالی کشور بررسی شود.
وی افزود: محیط بان ضمن اینکه ضابط خاص قضایی است بعد از انجام مراحل هشداری قبل از تیراندازی، اقدام به شلیک گلوله کرده است.
وی اظهار کرد: محیط بان همدانی «سعید مومیوند» از دوسال پیش به اتهام قتل عمد در زندان است و اکنون به قصاص محکوم شده است.
وی با اشاره به محکومیت ۳ میلیارد تومانی محیط بانان در حوادث غیر عمد، گفت: طی لایحه ای که با توجه به ماده ۱۴ و ۱۵ بکار گیری سلاح تنظیم و تقدیم مجلس شده است حمایت از محیط بانان در شرایط مشابه پیش بینی شده است که امیدواریم هرچه زودتر به تصویب برسد.
گفتنی است در کشور ۱۲۳ شهید و بیش از ۲۴۰ جانباز محیط بان در راه حفاظت از محیط زیست تقدیم شده است که در سال ۹۰ یکی از محیط بانان استان همدان در مناطق حفاظت شده لشگردر ملایر حین انجام ماموریت به شهادت رسید.
لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات