معاون وزیر کشور: ۸۶ هزار طرح نیمه تمام عمرانی در کشور وجود دارد

معاون وزیر کشور: ۸۶ هزار طرح نیمه تمام عمرانی در کشور وجود دارد

مهدی جمالی نژاد در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری افزود: با توجه به محدودیت های اعتباری و نوسانات قیمت ارز، تکمیل این تعداد طرح نیمه تمام نگران کننده است و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی ضروری است .
وی ادامه داد: با این وجود باید با برنامه ریزی های عالمانه و اولویت بندی طرح های حیاتی نسبت به تکمیل این طرح ها، گام های عملیاتی برداشته می شود .
جمالی نژاد اجرای برخی طرح ها را غیرضروری و اتلاف سرمایه دانست و گفت: در بین طرح های نیمه تمام طرح هایی وجود دارد که ضرورتی به ایجاد آنها نبوده و اینک یا در حال تخریب هستند و یا برای تکمیل توجیه ندارد .
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، جذب سرمایه گذار بخش خصوصی را از مهمترین برنامه های این معاونت برای تکمیل طرح ها اعلام کرد و افزود: تلاش می شود بسیاری از طرح ها را به بخش خصوصی و یا دستگاه های عمومی از جمله شهرداری ها واگذار کرد .
جمالی نژاد با تاکید بر خودداری از آغاز طرح های جدید در سال جاری، اظهار داشت: اولویت نخست، تکمیل طرح های مهم از جمله پروژه های دهیاری هاست .
وی خاطرنشان کرد: در اجرای طرح های عمرانی باید به کیفیت، ایمنی و استانداردهای لازم توجه ویژه ای داشت و این امر مستلزم نظارت جدی کمیته های مربوطه است .
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست از وجود یک هزار و ۷۱۵ طرح نیمه تمام در این استان خبر داد و گفت: برای تکمیل این تعداد طرح به ۹۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است .
طهمورث الیاسی بختیاری تصریح کرد: با توجه به سهمیه بودجه استان پیش بینی می شود این تعداد طرح ظرف ۶ تا ۱۰ سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد .
وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی ۶ طرح جدید در استان طی سال جاری خبر داد و گفت: برای تکمیل این تعداد طرح ۵۷۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است .
لینک اصل خبر در سایت شهرداری شهرکرد

  منبع خبر

  شهرداری شهرکرد

  شهرداری شهرکرد

  شهرداری شهرکرد یک شهرداری در شهر شهرکرد می باشد

   نظرات