کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز از طرح‌های فرهنگی مردم استقبال می‌کند

کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز از طرح‌های فرهنگی مردم استقبال می‌کند

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیروس پاک‌فطرت» گفت: طرح یک فوریتی مساعدت به تیم‌های فوتبال شهید سپاسی و شهدای قشقایی شیراز در کمیسیون بررسی شد .

نایب رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز افزود: مقرر شد لایحه‌ی جامع حمایت از ورزش وهمچنین طرح یک فوریتی مساعدت به تیم های فوتبال شهید سپاسی و شهدای قشقایی شیراز با حضور رییس اداره ورزش و جوانان در کمیسیون بررسی شود .

سیروس پاک‌فطرت از پیگیری برخی لوایح در کمیسیون خبرداد و افزود: مقرر شد لایحه‌ی حمایت از مساجد، حسینیه ها و هیات‌های مذهبی در مدت یک ماه به شورا ارائه شود .

وی افزود: پیگیری لایحه نحوه‌ی برون سپاری خدمات فرهنگی در فرهنگسراها نیز در دستور کار کمیسیون قرار گرفت .

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مقرر شد این لایحه پس از بررسی کارشناسی در مدت ۱۵روز به شورا ارجاع شود .

پاک فطرت با اشاره به پیگیری ایین نامه حمایت از انجمن های علمی اموزشی در کمیسیون افزود: مقرر شد کمیته فرهنگ عمومی شورا با حضور نماینده شهرداری به تدوین این ایین نامه درمدت یک ماه بپردازد و نتیجه حاصله را به شورا ارائه دهد .

وی خاطر نشان کرد: در راستای ارایه طرح های پیشنهادی مردم به کمیسیون، مشاوران نیز می‌توانند طرح های عملیاتی با محوریت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را به کمیسیون ارائه دهند .

» سولماز دهقانی» رییس کمیسیون گردشگری و زیارتی شورای شهر شیراز گفت: به دلیل حضور مدیران غیر متخصص در برخی فرهنگسراهای شهر، رویکرد فرهنگی در این مکانها وجود ندارد .

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به فضای محدود برخی از فرهنگسراها افزود: باتوجه به فضای برخی فرهنگسراها می‌توان کاربری مناسب را تعریف کرد .

وی از پیگیری لوایح در کمیسیون فرهنگی در سال دوم شورای شهر شیراز ابراز خرسندی کرد و تصریح کرد: با پیگیری و نظارت کمیسیون، اجرای لوایح و آیین نامه ها سریعتر صورت خواهد گرفت .

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر شیراز

    منبع خبر

    شورای شهر شیراز

    شورای شهر شیراز یک شورای شهر در شهر شیراز می باشد

      نظرات