اجرای نورپردازی درختان بلوار مدرس

اجرای نورپردازی درختان بلوار مدرس

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری قزوین‌‌‌‌؛ قاسمی گفت : فاز اول پروژه نورپردازی درختان بلوار مدرس به پایان رسیده است.

وی بیان کرد : این پروژه در ۲ فاز و از حدفاصل میدان نصر تا سه راه عدل پیش بینی شده است که در فاز اول درختان رفیوژ میانی بلوار از چهارراه محمدرسول ا... تا سه راه عدل نورپردازی شده است.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات بکار رفته در این پروژه شامل ۲۵۰ عدد پروژکتور دفنی ۲۴ وات و ۶۱ پروژکتور ۴۸ وات از نوع LED است، گفت : نورپردازی این درختان با توجه به تنوع پوشش گیاهی این مسیر به لحاظ نوع درخت و همچنین فرم و ابعاد متفاوت درختان، انتخاب و جانمایی شده است.

وی همچنین گفت: در این پروژه از ترکیب نورهای رنگی سبز و بنفش با هدف توازن رنگ های گرم و سرد استفاده شده است.

این مسوول ادامه داد: رنگ سبز یکی از پرکاربردین رنگ ها در طبیعت و قابل رویت ترین نور در بین نورهای مرئی است و یکی از رنگ هایی است که می تواند به خوبی و به وفور در نورپردازی استفاده شود.

وی اضافه کرد : این رنگ با رنگ های دیگر به خوبی ترکیب می شود و ترکیب های متفاوتی را ایجاد می کند و نور سبز اثری آرامش بخش دارد، در صورتی که مثل رنگ آبی باعث القاء حس سرما نمی شود.

وی گفت : نور بنفش نیز علاوه بر داشتن اثرات آرامش بخش نور آبی، دارای اثرات انرژی زایی و گرمایی رنگ قرمز به صورت تعدیل شده نیز هست.

قاسمی در ادامه گفت : با توجه به اهمیت فضای سبز و برای جلوگیری از ایجاد اختلال در ساعت درونی گیاهان و یا اختلال در رشد آنها، برای این پروژه پیش بینی زمانبندی شده است که با استفاده از تایمرهای نجومی و محدود کردن ساعات استفاده، مدیریت می شود.

وی بیان کرد : این پروژه با هدف ارتقای کیفیت و ایجاد جذابیت بصری در منظر شهری شبانه با ایجاد تمرکز و تاکید روی پوشش گیاهی این محور صورت می‌گیرد و نورپردازی درختان، همچنین علاوه بر احیا و زنده نگه‌داشتن فضای شهری باعث تفاوت در منظر روز و شب شده و تاثیر بسزایی در ایجاد هنرشهری در شب دارد.

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین در پایان از همه شهروندان  دعوت می‌کند تا با حفظ تجهیزات نصب شده، یاریگر این سازمان در نیل به این اهداف باشند.

پایان پیام

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات