دسترسی مالکین به اطلاعات تماس مهندسین از طریق سامانه ساجام در صورت تمایل مهندس امکان پذیر گردید

دسترسی مالکین به اطلاعات تماس مهندسین از طریق سامانه ساجام در صورت تمایل مهندس امکان پذیر گردیدامیر طالبیان ؛ مدیر واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان:

دسترسی مالکین به اطلاعات تماس مهندسین از طریق سامانه ساجام در صورت تمایل مهندس امکان پذیر گردید

به منظور کاهش مراجعات به سازمان، تسهیل و شفاف سازی امورات از هفته گذشته امکان دسترسی ۳۷۰۰۰ کارتابل الکترونیک اعضاء جهت بهره مندی از خدمات نوین الکترونیکی راه اندازی گردید.

این خدمات در حوزه پذیرش شامل: پروانه اشتغال، تمدید، ارتقاء، انتقالی و صدورپروانه برای اعضای حقیقی است.

دسترسی مالکین به اطلاعات تماس اعضای سازمان از طریق سامانه ساجام امکانپذیر گردید.

طبق شیوه نامه تبصره ۲ ماده ۲۴ آیین نامه اجرایی ماده ۳۳ ، سازمان های نظام مهندسی ساختمان موظف هستند که اطلاعات مهندسین شامل نام و نام خانوادگی، پروانه اشتغال، مدت اعتبار و همچنین تعداد کار باقی مانده و ظرفیت باقیمانده را از طریق سایت و یا وبگاه رسمی نشر دهند.

ازآنجا که در مشهد ۱۸ هزار مهندس دارای پروانه اشتغال به کار هستند، مالک نمی تواند به مهندس مورد نظر دسترسی پیدا کند. بهترین راه برای حل این مسئله قرار دادن شماره تماس مهندسین بر روی وبگاه می باشد که این امر برای دستگاه های اجرایی بدون اجازه خود فرد امکان پذیر نمی باشد.

با توجه به راه اندازی کارتابل الکترونیکی در سامانه ساجام، مهندسین برای شروع فعالیت حرفه ای می بایست شماره تلفن و آدرس خود را درآن سامانه ثبت نمایند.

امکان ارسال گزارشات توسط مهندسین از طریق کارتابل الکترونیک یکی دیگر از اقدامات واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد که با پیگیری و حمایت هیئت مدیره سازمان در چند روز آینده از طریق سامانه ساجام امکان پذیر خواهد شد.

جهت ورود به کارتابل مهندسین از طریق سامانه http://sajam.nezammohandesi.ir اقدام نمایید.

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی یک انجمن در شهر مشهد می باشد

   نظرات