اصفهان به عنوان اولین کلان شهر در طرح پایلوتِ تهیه برنامه جامع با رویکرد نوین

اصفهان به عنوان اولین کلان شهر در طرح پایلوتِ تهیه برنامه جامع با رویکرد نوین

اصفهان به عنوان اولین کلان شهر در طرح پایلوتِ تهیه برنامه جامع با رویکرد نوین
معرفی چهارده گام برای تهیه برنامه جامع شهر اصفهان با رویکرد نوین در اولین جلسه شورای راهبری این شهر
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، دراولین جلسه شورای راهبری برنامه جامع شهر اصفهان که در محل اداره کل راه شهرسازی اصفهان برگزار گردید، چهارده گام برای رسیدن به این برنامه جامع معرفی گردید.
محمد بنائیان معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در این باره گفت : آخرین طرح جامع اصفهان مربوط به سال ۱۳۶۸ است که به حدود ۳۰ سال پیش باز می گردد و این امر موجب گردید که برای شهر اصفهان طرح جامع جدیدی تهیه گردد، البته نه به شکل گذشته که تنها یک سری از دستگاه های دولتی برای آینده شهر تصمیم گیری می کردند بلکه طرح جدید با رویکرد نوین بر پایه مشارکت می باشد و همه ذی نفعان نیز در تهیه طرح دخالت داده می شوند .
وی در ادامه گفت : برای تهیه برنامه جامع با رویکرد نوین پنج شهر پایلوت هستند که اصفهان اولین کلان شهری است که این برنامه جامع در آن به مرحله قرداد رسیده است .
بنائیان اضافه کرد : برای تهیه این برنامه جامع چهارده گام برنامه ریزی شده که این گام ها به ترتیب ، تصویب و ارائه مجوز تهیه برنامه ، تشکیل شورای راهبری ، اعلام همگانی تدوین برنامه ، انعقاد قرارداد با مشاور مادر ، تهیه گزارش تشخیص ، تهیه دستور کار ، تصویب دستور کار ، تهیه شرح خدمات ، تهیه برنامه توسعه شهر و تصویب آن ، اعلان عمومی برنامه توسعه شهر ، ابلاغ پروژه ها به مشاوران و در آخر تایید و ابلاغ پروژه ها می باشد و امروز در مرحله تشخیص قرار داریم که برای تهیه آن قراردادی چهار ماهه منعقد گردیده است .
مشتاق گوهری مدیرکل دفتر طرح ریزی و طرح های توسعه و عمران وزارت راه و شهرسازی نیز در این باره گفت : اصفهان وارث میراث گران قدری در حوزه معماری و شهرسازی ایرانی است .
وی گفت : چالش های مختلفی در این شهروجود دارد که با آنها روبرو هستیم و امید است که به واسطه وجود دانش فنی و حضور جمعیت فرهیخته و صاحبین حرفه ها و صنایعی که در اقتصاد ملی نقش ویژه ای دارند و در شهر اصفهان فعال هستند بتوان بر این چالش ها فایق گردید و این مسیر نو را طی نمود .
مشتاق گوهری ادامه داد : دیگر از سنت گذشته برای تهیه طرح جامع که یک مجموعه اطلاعات را جمع آوری کرده تا ازهمه جوانب و مسایل یک شهر اطلاع پیدا کنیم پیروی نخواهیم کرد و در تهیه این برنامه جدید برای شهر اصفهان از همراهی و همفکری همه شهروندان و نمایندگان آنها استفاده خواهیم کرد و در پی ایجاد ساز و کار جدیدی نیز برای بهره گیری از نظرات مستقیم همه شهروندان این شهر نیز خواهیم بود.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات