در دیدار هیات رئیسه نظام مهندسی و انجمن کارگران ساختمانی مطرح شد؛
تاکید بر تاثیر آموزش و کاهش حوادث کار

در دیدار هیات رئیسه نظام مهندسی و انجمن کارگران ساختمانی مطرح شد؛ تاکید بر تاثیر آموزش و کاهش حوادث کار

در دیدار هیات رئیسه نظام مهندسی و انجمن کارگران ساختمانی مطرح شد؛

تاکید بر تاثیر آموزش و کاهش حوادث کار


در دیدار هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران و انجمن صنفی کارگران ساختمانی بر تاثیر آموزش در کاهش حوادث ناشی از کار تاکید شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران، هیات مدیره انجمن کارگران ساختمانی مازندران با هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان مازندران دیدار و گفت و گو کردند .

نظام مهندسی به آموزش کارگران کمک کند

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی مازندران در این دیدارضمن تبریک به هیات رئیسه جدید سازمان، تلاش انجمن صنفی کارگران ساختمانی با همکاری سازمان تلاش جهت اقداماتی است که منجر به کاهش حوادث کار شود .

سید هادی ساداتی با تاکید بر برگزاری دوره های آموزش مقدماتی ایمنی، افزود: حوادث کار اغلب برای کارگرانی اتفاق می افتد که دوره های آموزش را سپری نکرده اند .

وی با بیان اینکه امیدواراست سازمان نظام مهندسی در خصوص بحث ایمنی، رایزنی هایی با مراجع مختلف صدور پروانه داشته باشد، گفت: همچنین کارگاه های آموزش ایمنی کار برای پیمانکاران هم برگزار شود .

ساداتی خاطرنشان کرد: انتظار ما این است در صورت امکان سازمان نظام مهندسی ساختمان، برای آموزش کارگران، یاریگر ما باشد . این آموزشها اطلاعات و آیین نامه هایی را دارد که همه این اطلاعات از وزارت کار ارسال شده  و  با ظرفیت استانی و با کمک نظام مهندسی باشد.

تداوم بیمه مسئولیت را پیگیری می کنیم

در ادامه این نشست رئیس سازمان نظام مهندسی مازندران اظهار کرد: معتقدیم هر آموزشی صورت گیرد حتی جان یک نفر را نجات دهیم و این نجات بخشی چه دربخش مهندسی، کارگری و ایمنی کارگاه، باشد صرف نظر از وظیفه سازمانی برای ایمنی، به منزله نجات یک امت است .

دکتر فرشیدرضا حقیقی با بیان اینکه هزینه های زیادی از طریق بیمه مسئولیت مدنی پرداخت شده است و مازندران از جمله استان های بسیار موفق در موضوع بیمه مسئولیت بوده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با آموزش و مهارت، به نقطه ای برسیم که کاهش حوادث به حداقل تقلیل یابد .

وی خاطرنشان کرد: هزینه در زمینه آموزش و فرهنگ سازی، سرمایه ای خواهد بود که به جامعه کارگری و مهندسی برمی گردد و بازخورد آن را در کاهش حوادث کار شاهد خواهیم بود .

دکتر حقیقی در ادامه اظهار داشت که به دنبال آن هستیم از ظرفیت و تجربه انجمن صنفی کارگری نهایت استفاده را داشته و با تشکیل کارگروهی زمینه همکاری متقابل را در جهت حمایت از این انجمن و کارگران ساختمانی را فراهم نمائیم.

تاکید بر تعامل جامعه مهندسی و کارگری

نائب رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران هم در سخنانی اظهار کرد: مجموعه هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران در دوره های مختلف، بر تعامل جامعه مهندسی و کارگری تاکید داشته و هیچ خدشه ای به این رویکرد وارد نشده است .

علی نیا  افزود: در سازمان نظام مهندسی محدودیت هایی داریم اما اراده ما بر ادامه همکاری های طرفین است و تغییر دستورالعمل ها در اختیار سازمان نیست .

وی با بیان اینکه جامعه کارگران ساختمانی، بیمه مسئولیت را شاهکار و معجزه می داند، گفت: انجمن صنفی کارگران ساختمانی، مجموعه قوی است و بسیاری از دستگاه ها درک خوبی از این انجمن صنفی دارند .

علی نیا با اشاره به اینکه در بیمه مسئولیت چندین سال پوشش بیمه ای داریم، خاطرنشان کرد: اگرچه محدودیت‌های قانونی در تخصیص بودجه غیراز حوزه مهندسی داریم اما در بحث بیمه می توانیم ورود داشته باشیم .

رابطه آموزش با حوادث ناشی از کار

در ادامه عضو هیات مدیره انجمن کارگران ساختمانی مازندران در این نشست اظهار کرد: جلساتی که با حضور طرفین بوده، منجر به تصمیم گیری هایی می شود که کاهش حوادث ساختمانی را در پی دارد .

پورچالی با اشاره به کاهش ساخت و ساز در استان، افزود: سرعت بخشیدن بیش از اندازه به ساخت و ساز، کاهش کیفیت را منجر شده و سبب افزایش حوادث ساختمانی می شود .

وی با اشاره به اینکه بیمه کارگران ساختمانی، منوط به گذراندن دوره های مهارتی و دریافت کارت مهارت از سازمان فنی و حرفه ای است، گفت: بر این اساس، سیستم سامانه برای کارگران تنظیم می شود .

پورچالی خاطرنشان کرد: به آموزش اعتقاد ویژه داریم ضمن اینکه تجهیزات ایمنی هم در کارگاه های ساختمانی باید برای
کارگران فراهم باشد تا شاهد کاهش حوادث ناشی از کار باشیم.


لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران یک انجمن در شهر ساری می باشد

   نظرات