نگاه سنتی به ایمن سازی شهر نتیجه بخش نیست

نگاه سنتی به ایمن سازی شهر نتیجه بخش نیست


علی اصغر کمالی زاده در رابطه، اظهار کرد: امروز نگاه سنتی به ایمن سازی شهر که بر افزایش تعداد ایستگاه‌های آتش نشانی، استخدام نیروهای آتش نشان و خرید تجهیزات تاکید دارد، چندان نتیجه بخش نیست و باید به فکر اقدامات ریشه‌ای در این بخش باشیم.

وی ادامه داد: نگاه سنتی به ایمنی، بیشتر بر اقدامات موثر برای کاهش خسارات در حین و بعد از وقوع حوادث تاکید دارد ولی ما باید به فکر برنامه ریزی و اجرای طرح‌های پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع حوادث باشیم.

این مسئول در ادامه با تاکید بر ضرورت ایمن سازی ساختمان‌های مهم شهر توضیح داد: متاسفانه وضعیت ایمنی ساختمان‌های مهم شهر از جمله شهرداری چندان مناسب نیست و باید فکری به حال ارتقای ایمنی آنها کنیم.

کمالی زاده ابراز کرد: شهرداری کرج علی رغم داشتن تعداد زیادی کارمند و ارباب رجوع، هنوز به آژیر ضد حریق در طبقات و عایق ضد حریق  ساختمان مجهز نیست.

وی توضیح داد: در بودجه سال آینده اعتبار مناسبی برای ارتقای ایمنی ساختمان شهرداری کرج تخصیص می‌یابد تا در زمان حوادث احتمالی کمترین خسارات و آسیب به مجموعه  وارد شود.

شهردار کرج خاطر نشان کرد: باید وضعیت ایمنی سایر ساختمان‌های مهم شهر هم پایش شود تا اقدامات لازم برای ارتقای سطح ایمنی آنها صورت بگیرد.

وی با تاکید بر ضرورت نظارت جدی بر ایمن سازی سازه‌های جدید شهر گفت: ناظران باید در ساخت و سازهای جدید ایمنی را اولویت قرار داده و با سازندگانی که نسبت به این امر بی توجه هستند برخورد قانونی لازم را داشته باشند.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرج

  منبع خبر

  شهرداری کرج

  شهرداری کرج

  شهرداری کرج یک شهرداری در شهر کرج می باشد

   نظرات