مدیر کل راه و شهرسازی فارس؛ گلوگاه مسیر ترانزیت شرق به غرب و شمال به جنوب کشور در دست اجرای عملیات ب...

مدیر کل راه و شهرسازی فارس؛ گلوگاه مسیر ترانزیت شرق به غرب و شمال به جنوب کشور در دست اجرای عملیات ب...

باند دوم محور دشت ارژن – ابوالحیات گلوگاه مسیر ترانزیت شرق به غرب و شمال به جنوب کشور در دست اجرای عملیات بزرگراهی می باشد.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس مهندس فیروز تکاور مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس گفت: باند دوم محور دشت ارژن – ابوالحیات به طول ۲۰ کیلومتر و در دو قطعه در دست اجرا است و تا کنون حدود ۷۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی افزود: در طول این مسیر دو دستگاه تونل به طول ۱۸۰ متر و ۴۴۰ متر وجود دارد که حفاری هر تونل به اتمام رسیده و در مرحله لاینینگ (پوشش بتنی) می باشد.
مهندس تکاور خاطر نشان ساخت سه دستگاه پل بزرگ به طول هر کدام ۸۵ متر در این محور وجود دارد که پایه ها اجرا شده و در مرحله تیر گذاری است.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس در خصوص ضرورت احداث این محور متذکر شد: این محور یکی از گلوگاههای اصلی استان است که به لحاظ حجم ترافیک عبوری و اینکه این محور مسیر ترانزیت شرق به غرب و شمال به جنوب کشور می باشد تردد در این محور با مشکلات عدیده ای مواجه و ظرفیت آن اشباع شده و نیاز به احداث باند دوم بسیار ضروری بود.
مهندس تکاور خاطر نشان ساخت: در صورت تامین اعتبار و تزریق آن به پروژه تا پایان نیمه اول ۹۸ این پروژه مهم و حیاتی که یکی از پروژه های مهم کشور است به بهره برداری خواهد رسید.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان فارس

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان فارس

    اداره کل راه و شهرسازی استان فارس یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات