بازنگری طرح تفکیک از مبدا زباله های شهرکرد در اولویت کارگروه پسماند استان قرار گرفت

بازنگری طرح تفکیک از مبدا زباله های شهرکرد در اولویت کارگروه پسماند استان قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست‌ چهارمحال و بختیاری، شهرام احمدی اظهار داشت: در کارگروه پسماند استان مقرر شد شهرداری شهرکرد در خصوص نحوه اجرای طرح تفکیک از مبدا زباله شهری شهرکرد اقدامات لازم را انجام دهد و نتیجه را به دبیرخانه این کارگروه ارائه دهد.

این مقام مسئول عنوان کرد: » محیط زیست» وقتی «محیط زیست» است که انسان در آن زندگی کند و از مواهب الهی بهره مند شود، به آسایش دست یابد و البته برای همین بهره مندی هم که شده در محافظت از آن بکوشد و تنها راه حفظ محیط زیست از گزند آلاینده‌ها، مدیریت صحیح پسماند از طریق تفکیک و بازیافت است .

وی افزود: عموم مردم مصرف درست و بهینه داشته باشند و سعی کنند با خرید اندازه و مصرف بهینه تولید زباله را کاهش دهند و مدیریت مناسبی در این بخش داشته باشند.

احمدی در پایان تصریح کرد: بدون شک ارتقای سطح فرهنگ مدیریت پسماند در خانه، اداره ها و مکان هایی که در آن زندگی می کنیم می تواند تاثیر بسزایی در حفظ محیط زیست سالم داشته باشد، چون اکثر زباله ها قابل بازیافت هستند، بهتر است همه مردم با رعایت اصول بهداشتی به تفکیک زباله هایی همچون کاغذ، شیشه، آلومینیوم، زباله های مایع از جامد و سایر زباله ها بپردازند تا شهر و در نتیجه محیط زندگی سالمی را داشته باشند .

گفتنی است سومین کارگروه پسماند استان در سال جاری به دبیری حفاظت محیط زیست استان و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیران و مسئولان دستگاه های عضو کارگروه در معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تشکیل شد.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختيارى

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختيارى

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختيارى یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات